ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

خودباوری ، رمز اصلی موفقیت و یا شکست در تصمیمات مهم زندگی (قسمت اول)

فرد ناامید (۱)
خودباوری ، رمز اصلی موفقیت و یا شکست در تصمیمات مهم زندگی (قسمت اول) 5.00/5 (100.00%) 1 vote

انسان‌ها درجا زدن را دوست ندارند و همیشه می‌خواهند رو به جلو حرکت کنند. موفقیت نامی شادی‌آور است و هیج انسانی نمی‌تواند ادعا کند از رسیدن به آن بسیار خوشحال نمی‌شود. برخی از انسان‌ها با وجود دوست داشتن موفقیت، حس و حال تلاش برای نیل به آن را ندارند و ترجیح می‌دهند فقط در رویاهایشان موفق بمانند و به چیزهایی که دوست دارند برسند. برخی دیگر انگیزه‌ای برای تلاش در خود پیدا نمی‌کنند، هر چند همانند تمامی انسان‌ها از واژه موفقیت به وجد می‌آیند. اما دسته‌ای دیگر نیز وجود دارند.

نداشتن خودباوری زهری فلج‌کننده است

دسته دیگر انرژی زیادی در خودشان برای رسیدن به موفقیت حس کرده (برخلاف دسته اول) و همچنین انگیزه زیادی برای نیل به آن دارند (برخلاف دسته دوم)، اما به خاطر نداشتن اعتماد به نفس تصور می‌کنند این کار برایشان ممکن نیست. این دسته از افراد به خاطر انگیزه و عشقی که دارند در مسیر قدم می‌گذارند، اما صدای مزاحم درونی‌شان همواره به آن‌ها گوش‌زد می‌کند: تو قادر به انجام این کار نیستی!

فرد ناامید (۲)

برای همین با وجود حرکت در مسیر موفقیت اغلب سرعت بسیار آهسته‌ای داشته و در نهایت به احتمال زیاد بعد از مدت زمانی کوتاه یا بلند، دست از تلاش می‌کشند. به همین دلیل است که عدم خودباوری را زهری فلج‌کننده خطاب می‌کنیم. متاسفانه اگر پادزهر این سم تزریق نشود روز به روز قوی‌تر شده و انسان را در نهایت از پا در می‌آورد.

فرد دیگر برای انجام هیچ کاری اعتماد به نفس نداشته و خود را برای انجام هر کاری ضعیف می‌داند، به همین دلیل رفته رفته به فردی تبدیل می‌شود که با وجود داشتن انگیزه و عشق به رسیدن به موفقیت، گوشه‌گیر شده و توان حرکت رو به جلو را ندارد. اما برای متوقف کردن این روال چه باید کرد؟ در مطالب بعدی به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*