ads

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

چرا نظر ما مهم تر از نظر سایرین است

pexels-photo-41-380x253
Rate this post

موفقیت هایمان از آن خودمان هستند، نه دیگران

همه ما وقتی که به یکی از اهدافمان می رسیم و یا یک موفقیت قابل توجه کسب می کنیم بسیار خوشحال میشویم. این امری کاملا طبیعی است و مغز بشر به گونه ای ساخته شده تا به دنبال موفقیت و پیش رفت باشد. برخی از ما دوست داریم که نظر ما ن و این احساس رضایت را با دیگران به اشتراک بگذاریم، با هیجان راجع به چیز جدیدی که بادگرفته ایم یا موفقیتی که کسب کرده ایم حرف میزنیم.

۱-سو تعبیر

افرادی که در اطراف ما قرار دارند توانایی درک این را ندارند که قصد به اشتراک گذاشتن شادی را داریم و آن را به عنوان یک فخر فروشی و غرور تلقی میکنند. موضوعی که باعث خوشحالی ما میشود ممکن است تاثیر یکسانی را بر اطرافیان ما نداشته باشد یا در مواردی موفقیت ما ممکن است حتی باعث برانگیختن خشم و حسادت اطرافینمان شود.

۲- کنجکاوی وجود دارد ولی نه در باب هر مسئله ای

بشر موجودی کنجکاو است و این کنجکاوی را در قالب های متفاوتی ابراز میکند اما این کنجکاوی بشر بدیم معنا نیست که زندگی ما هم برای آن ها جالب است. قبل از اینکه بخواهیم با هیجان درباره یک موضوع صحبت کنیم بهرت است که چند ثانیه با خود فکر کنیم که : آیا واقعا این موضوع برای شنونده موضوع مهمی است؟ شنونده ممکن است که صدایتان را بشنود ولی به حرف هایتان گوش نمیدهد. شاید گاهی از اوقات چند سوالی را هم بپرسد تا برای رعایت ادب تظاهر به شنیدن کند ولی در حقیقت کسل شده است. در کل تعدا زیادی از افراد در اطراف ما نیستند تا احساسات ما را درک کنند و با ما همراه شوند.

businesswoman-giving-her-opinion_1098-3400

۳- به دنبال رضایت خود باشید نه دیگران

گاهی اوقات ما برای این درباره موفقیت هایمان صحبت میکنیم که احساس اعتماد به نفس کافی نداریم و میخواهیم با شنیدن تایید دیگران درباره عالی بودن این موفقیت اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم. یادتان باشد که همیشه نظر ما مهم است و نه نظر دیگران زیرا آن ها بالاخره یک روز از صحنه زندگی ما خارج میشوند، اگر میخواهید خود را ارزیابی کنید با دید خود این کار را انجام دهید. شاید گاهی از اوقات دیگران بتوانند اعتماد به نفستان را ترمیم کنند ولی همیشه تفاوت سلیقه وجود دارد و ممکن است نظراتی را بشنوید که روحیه شما را بیش تر تخریب کند.

۴- به جای گفتن بنویسید

زمانی که ما در حال نوشتن هستیم منطقی تر فکر میکنیم و مسلما زمانی که منطقی تر هستیم خیلی بهتر میتوانیم خود را ارزیابی کنیم. همچنین نوشتن باعث میشود که به آرامش برسیم و هیجانمان هم زمان با کشیده شدن جوهر بر کاغذ تخلیه شود. در نوشتن احساساتتان با خود صادق باشید تا به آرامش بیشتری دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط:

تمرینات ذهن خوانی

بررسی تاثیر رنگها بر روی یادگیری و آموزش کودکان مقطع اول ابتدایی

بازنویسی راز (قانون جاذبه)

بررسی نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

بررسی سیاست های توسعه مسکن قبل و بعد از انقلاب اسلامی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*