ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

مراقب گوشی‌های دارای نمایشگر OLED خود باشید

نمایشگر OLED
Rate this post

نمایشگر به جرات اصلی‌ترین قسمت یک گوشی هوشمند است. در گوشی های هوشمند امروزی که همگی لمسی هستند دیگر دکمه‌ای وجود نداشته و تنها راه ارتباط کاربر با دستگاه نمایشگر است. تمامی محتواها نیز از طریق آن نمایش داده می‌شوند. با توجه به همین موضوع حین خرید یک گوشی باید به نوع نمایشگر آن دقت کنیم. امروز هم شرکت‌ های سازنده گوشی و هم کاربران علاقه بسیار زیادی به نمایشگرهای OLED نشان می‌دهند. اما دلیل آن چیست؟

علت برتری نمایشگر OLED

روشنایی، کنتراست و کیفیت زمینه هایی هستند که نمایشگرهای OLED در آن‌ها برتری دارند. امروز تمامی گوشی های سامسونگ به این نمایشگرها مجهز می‌شوند و این شرکت کره‌ای در زمینه تولید نمایشگرهای OLED پیشتار است، به طوری که سایر شرکت ها نیز اغلب پنل‌های مورد نیازشان را از سامسونگ خریداری می‌کنند. صفحه نمایش های OLED با وجود برتری مطلق در مقایسه با نمایشگرهای LCD بدون ایراد نیز نیستند.

نمایشگر OLED

به عنوان نمونه نرخ سوختگی در آن‌ها تقریبا بالاست. البته می‌توان از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد. مشکل نمایشگرهای OLED نیاز به عدم نمایش تصاویر ثابت برای مدت زمان طولانی است. پس نباید اجازه بدهید برای مدتی طولانی یک تصویر ثابت در آن نمایش داده شود و باید همیشه پویایی خود را حفظ کند و تحرک داشته باشد. با رعایت این موضوع نمایشگر OLED گوشی شما همیشه سالم و باکیفیت خواهد ماند.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*