ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

نکات ایمنی در باشگاه بدنسازی

بدنساز
نکات ایمنی در باشگاه بدنسازی 5.00/5 (100.00%) 1 vote

شاید شما هم اهمیت تمرینات قدرتی و ارزش بالای ورزش بدنسازی را درک کرده اید و تصمیم گرفته اید به یک باشگاه بدنسازی بپیوندید و تمرینات با وزنه و دستگاه ها را آغاز کنید . اگر نکاتی را در این مورد رعایت نکنید ، ممکن است آسیب هایی ببینید که جبران آن ها سخت باشد . پس با ما همراه شوید تا نکات ایمنی در باشگاه بدنسازی را بیاوموزید .

 

۱- همیشه آب به همراه داشته باشید .

 

Female runner smiling while drinking bottled water

 

بدنسازی یک ورزش بی هوازی است ، به این معنا که در مدت زمان کوتاهی درصد زیادی از قدرت خود را به کار می گیرید . از این رو مصرف مداوم آب برای دهیدراته نشدن بدن ضروری است . حتما قمقمه یا شیشه ی آب به همراه داشته باشید ، تا مجبور به نوشیدن آب با دستان آلوده از آبخوری نشوید . وزنه ها و دستگاه ها آلوده هستند و نوشیدن آب با دست می تواند مشکلات عفونی و میکروبی برای دستگاه گوارش شما به وجود بیاورد . معمولا نوشیدن حداقل ۱ لیتر آب در طی یک ساعت تمرین توصیه می شود .

 

۲- قبل از استفاده از دستگاه های بدنسازی از سالم بودن و ایمن بودن آن ها اطمینان حاصل کنید .

 

پرس پا

 

قبل از آن که در دستگاه پرس پا دراز بکشید ، مطمئن شوید که دستگیره های محافظ در جای خود قرار دارند . از انجام حرکاتی از قبیل پرس سینه بدون قفل کردن انگشت شست به دور میله خودداری کنید . فراموش نکنید که ایمنی مهم تر از هر چیزی ست . از پرتاب کردن دمبل ها خودداری کنید . در استفاده از دستگاه فیله ی کمر دقت کنید که پاهایتان کاملا به زیر تکیه گاه قفل شده باشد . اگر نمی توانید به راحتی فرم آزاد اسکوات را بزنید ، از دستگاه اسمیت استفاده کنید تا از خطر احتمالی خالی کردن پا و افتادن از پشت در امان باشید . 

 

اسمیت

 

 

۳- هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید . فرم درست با وزنه ی کم همیشه بهتر از فرم نادرست و با تقلب با وزنه ی زیاد است .

 

اسکات

 

حتما از ابتدا درباره ی آناتومی بدن و حرکات مختلف تحقیق کنید . برای این کار می توانید از اینترنت یا مجلات ورزشی و برخی کتب استفاده کنید . تا وقتی که نحوه ی درست انجام یک تمرین را فرانگرفته اید ، تناژ وزنه را نیفزایید . این همیشه یک اصل است . انجام نادرست حرکات همواره با آسیب های مفصلی و عضلانی همراه است . هیچ گاه زانو یا آرنج خود را در حین حرکات قفل نکنید . همچنین اگر نمی توانید هالتر را به درستی لیفت یا اسکوات کنید از دوستی کمک بخواهید که فرم حرکت شما را دیده و با توصیه های او روش خود را اصلاح کنید . انجام نادرست ددلیفت و اسکوات موجب آسیب به کمر ، ستون فقرات و زانوان خواهد شد .

 

 

آناتومی

 

 

۴- بهداشت کفش و پوشاک خود را رعایت کنید .

 

 

دوش

 

به دلیل تعرق ، حتما سعی کنید پس از تمرین دوش بگیرید . با این کار منافذ پوستی تان باز شده و اکسیژن رسانی به خوبی انجام می شود و از بیماری های پوستی احتمالی در امان می مانید . همین طور هر بار جوراب خود را خوب با صابون شست و شو دهید ، چون لابه لای انگشتان پا محیط مرطوب و گرم و مناسبی برای رشد قارچ هاست که به بافت های جوراب نیز منتقل می شود . فراموش نکنید که هر چه بیشتر در حفظ بهداشت خود رعایت کنید فضای باشگاه هم تمیزتر و مطبوع تر خواهد بود .

 

 

 

کفش

 

مطالب مرتبط در وبلاگ گوپاس :

اهمیت مصرف سبزیجات

چرا گرم کردن قبل از شروع تمرین ورزشی ضروری است ؟

لاغری با حلقه ی هولاهوپ

هفت حرکت طلایی با دمبل در خانه

 

فایل های موجود در گوپاس :

پکیج بدنسازی

 

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

1 نظرات

ارسال یک دیدگاه.

*