ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

پنج موزه با معماری های متفاوت که در سال ۲۰۱۷ افتتاح می شوند

لوور
پنج موزه با معماری های متفاوت که در سال ۲۰۱۷ افتتاح می شوند 5.00/5 (100.00%) 2 votes

اگر به معماری علاقه مند هستید ، می دانید که در دنیای مدرن تا چه اندازه معماری یک ساختمان در زیبایی و در عین حال کاربردی تر کردن آن موثر است . ساختمان موزه ها ، به دلیل بار تاریخی و فرهنگی که بر مخاطبان خود دارند ، نیازمند فضایی متناسب با آنچه که در خود نگهداری می کنند دارند . امسال پنج موزه با معماری های متفاوت به بهره برداری می رسند که پروژه ی ساخت هر کدام از آن ها سال ها به طول انجامیده و بارها تغییر کرده تا به بهترین فرم رسیده اند . اغلب امروزه معمارها به گونه های معماری پست مدرن روی می آورند و به این طریق می توانند به یک زیبایی خاص در عین سادگی و کاربردی بودن دست یابند . این موزه ها را با هم مرور می کنیم :

 

۱- موزه ی لوور ابوظبی

 

لوور ابوظبی

 

قرار بود که کار ساخت این موزه در سال ۲۰۱۲ به اتمام برسد ، اما به طور غیرمنتظره ای ساخت روند ساخت این موزه تا سال ۲۰۱۷ به طول انجامید . معمار معروف جین نوول ، برنده ی جایزه ی آتلیه ی معماری , با بودجه ای بالغ بر ۶۵۰ میلیون دلار این موزه را ساخته است . این موزه شعبه ی موزه ی معروف لوور در پاریس است . منحنی های ملایم و کاربرد رنگ سفید در معماری این اثر ، ویژگی شاخص این موزه است . این موزه در ژوئن ۲۰۱۷ افتتاح می شود .

 

 

 

۲- موزه ی جهانی آستانه ی قزاقستان

 

موزه ی آستانه قزاقستان

 

Adrian Smith و Gordon Gill معمارانی هستند که با تمی از شهرسازی پایدار و طرح انرژی صفر ، دست به ساخت اثری زده اند که به عقیده ی بسیاری به بیشتر به معماری یک باغ وحش عجیب و غریب شباهت دارد . این مجموعه ی موزه بیشتر شبیه سلسله جبالی از کوه های دایره است که حالت خیمه ها را تداعی می کند . این موزه نیز در ژوئن ۲۰۱۷ افتتاح می شود .

 

 

۳- موزه ی جنگ جهانی II در گدانسک لهستان

 

گدانسک

 

عظیم ترین پروژه ی فرهنگی این سال های اتریش ، یادآور تجربه ی تلخ ترین و تاریک ترین ساعات لهستان در خلال جنگ جهانی دوم خواهد بود . طرح معماری برنده در طراحی این موزه در رقابت ، یک شم نمایشی واقع گرایانه است ، به طوری که در یک میدان جدید مستتر شده . گفته می شود که این درب های این موزه در نیمه ی اول سال ۲۰۱۷ به روی علاقه مندان باز می شود .

 

 

۴- موزه ی کتاب مقدس در واشنگتون دی سی

 

واشینگتون

 

موزه ای خاص کتاب مقدس ( انجیل ) , نیاز دارد در مسیر ظریفی که مدعی راستی و حقیقت است در کشور قدم بگزارد  . شاید به همین خاطر است که ایالت واشینگتون که شهری پساواقع گرایانه است ، برای نگاه به تاریخ ، جغرافیا ، فرهنگ و جامعه در کتاب مقدس ، در گذر از این موزه انتخاب شده است . نمای آجری – شیشه ای و در عین حال تکنولوژی پنهان این موزه از شاخصه های ظاهری آن است . این موزه در دسامبر ۲۰۱۷ گشایش می یابد .

 

 

۵- موزه ی هنرهای معاصر تورنتو

 

هنرهای معاصر تورنتو

 

حال و هوای ظاهری این موزه به معماری اوایل قرن ۲۰ ام نزدیک است . اما تفاوت این موزه با سایر موزه ها این است که  بخشی از قسمت های ساختمان قدیمی مثل برج تارخی خودکار ساختمان ، حفظ شده است . البته در آینده طبقات پایینی آن برای برگزاری نمایشگاه ها استفاده خواهند شد . موزه در پاییز ۲۰۱۷ بازگشایی خواهد شد .

 

 

سایر مطالب در گوپاس :

حافظ ، شاعر تضادها

حقایقی راجع به داوینچی که نمی دانستید

 

فایل های موجود در گوپاس :

پاورپوینت ویژگی های یک ساختمان مناسب

خلاصه دو جلد کتاب مبانی نظری معماری دیوید اسمیت کاپن

خلاصه کتاب«سیری در مبانی نظری معماری» -غلام حسین معماریان

اصول طراحی و گالری ها و موزه ها

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*