ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چای سبز، بهترین نوع چای

green-tea-good-for-skin-1
Rate this post

یکی از موارد ویژه در طب گیاهی چینی چای سبز است. که امروزه یک پای ثابت کافه ها و کافی شاپ هاست و از هر سوپرمارکت محلی می توان خریداری کرد. این چای نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه برخی شواهد هم نشان می دهد که نوشیدن آن می تواند به پیشگیری و درمان چندین بیماری از جمله، سرطان، بیماری های قلبی و چاقی کمک کند.

اکثر متخصصان خواص درمانی چای سبز را نسبت به سایر انواع چای مانند سیاه ، سفید ، اولانگ (نوعی چایی چینی) برجسته تر می دانند. و این عمدتا به چگونگی پرورش انواع مختلف آن ها بستگی دارد. همه ی چای ها از گیاه شناخته شده ی Camellia sinensis بدست می آیند. برگ های تازه ی چای سطوح بالایی از فلاونوئید ها (flavonoids) که به عنوان کاتچین شناخته می شوند، دارند. که نوعی آنتی اکسیدان هستند و احتمال ابتلا به بیماری های مختلف از جمله سرطان، سکته ی مغزی ، نارسایی قلبی و دیابت را کاهش می دهد. برای درست کردن چای سبز، برگ های چای بخار پز یا سرخ شده و سپس خشک می شوند. برای اینکه برگ ها حداقل اکسیداسیون را تجربه می کنند، چای سبز درصد زیادی از آنتی اکسیدان را در خود نگه می دارد. در حالی که، در به عمل آوردن چای سیاه، برگ های چای به حال خود گذاشته می شوند تا کاملا اکسید شوند و در انتها درصد پایینی از آنتی اکسیدان خواهند داشت.

برخی شواهد نشان می دهد که، ماده ی پلی فنول چای سبز که از ترکیبات آنتی اکسیدان است، می تواند جلوی رشد تومور های پوستی را بگیرد. کارشناسان معتقدند که آنتی اکسیدان ها از شر رادیکال های آزاد خلاص می شوند. رایکال های آزاد محصول خطرناک سوخت و ساز سلولی هستند که ممکن است به DNA صدمه بزنند و سبب بیماری هایی مثل سرطان شوند. هیچ کس مطمئن نیست که نوشیدن چه مقدار چای سبز می تواند تاثیر گذار باشد. با این حال چندین مطالعه روی جمعیت ژاپن نشان می دهد که حداقل دو فنجان چای سبز در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. مطالعات بیشتری در این زمینه در حال انجام است.

 

فایل های مرتبط :

عرقیات گیاهی برای آندروید

خصوصیات آنتی اکسیدانی فلفل سبز

دانلود پروژه تحلیل بقا(بقای بیماران در بیماری سرطان)

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*