ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

آیا نوشیدن چای در وعده سحری کار درستی است؟

نوشیدن چای در وعده سحری
آیا نوشیدن چای در وعده سحری کار درستی است؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

نوشیدن چای در وعده سحری شاید عادت غلطی باشد که متاسفانه تعداد زیادی از روزه‌داران عزیز به آن گرفتارند. چای را باید محبوب‌ترین نوشیدنی نزد ایرانیان دانست که در مهمانی‌های رسمی و دورهمی های خانوادگی گرفته تا مسافرت و مکان‌های تفریحی، نوشیدنی پای ثابت افراد ایرانی است. عادت به نوشیدن چای همیشه با ما است و به همین دلیل تعجبی نیست که در ماه مبارک رمضان نیز همانند یازده ماه دیگر سال از آن پیروی کنیم. چون نوشیدن چای در وعده سحری سبب رفع تشنگی در طول روز نشده و دقیقا تاثیر بالعکسی دارد، بهتر است آن را در ماه رمضان به کمترین میزان ممکن در برنامه غذایی خود بگنجانید و ترجیحا به هیچ عنوان در وعده سحری آن را ننوشید.

نوشیدن چای در وعده سحری عادت خوبی نیست!

بر اساس گفته‌های عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران روزه‌داران عزیز باید از نوشیدن چای در وعده سحری خودداری کنند. وی بعد از چای به قهوه نیز اشاره کرد که می‌تواند تاثیر منفی به مراتب بیشتری در مقایسه با چای داشته باشد. به گفته وی اگر فردی عادت شدید به چای داشته و نمی‌تواند نوشیدن چای در وعده سحری را کنار بگذارد، حداقل باید تلاش کند نوشیدنی خود را به صورت رقیق و کمرنگ بنوشد.

نوشیدن چای در وعده سحری

 چون موادی مثل چای و قهوه سبب افزایش تعداد دفعات ادرار شده و اصطلاحا مدر هستند، سبب دفع بیش از اندازه آب بدن می‌شوند. به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، روزه‌داران می‌بایست در وعده سحری از سبزیجات خام و پخته استفاده کنند و حتی‌الامکان تلاش کنند تا علاوه بر چای و قهوه، حتما نوشابه را نیز از رژیم غذایی خود حذف کنند.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*