ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

چطور در امتحانات دانشگاه نمرات خوب بگیریم

uni 3
چطور در امتحانات دانشگاه نمرات خوب بگیریم 5.00/5 (100.00%) 1 vote

آیا می دانستید اغلب دانش آموزانی که در دبیرستان نمرات خوبی به دست می آورند وقتی به دانشگاه وارد می شوند ، افت شدید درسی تجربه می کنند ؟ از هر سه دانشجو یکی در سال اول تحصیل خود در دانشگاه حداقل یک درس را افتاده و پاس نکرده است . اگر شما دانش آموزان امروز مخاطب ما هستید ، حتما این مطلب به درد شما خواهد خورد . سبک درس خواندن در دانشگاه کمی متفاوت از مدرسه است و اگر می خواهید بدانید که چطور می توان در امتحانات دانشگاه نمرات خوب گرفت ، این مطلب را تا آخر بخوانید .

 

۱. برای تحویل به موقع تکالیف و پروژه هایتان برنامه ریزی کنید .

خیلی از استادان دانشگاه عادت دارند برای این که به طور مستمر دانشجویان را بسنجند ، به آن ها تکالیف ریز و درشت بدهند و در موعدهای خاصی پاسخ ها را دریافت کنند . برای این استادها مهم است که دانشجویان همپای آن ها درس بخوانند و آماده باشند . پس اگر چنین استادانی داشتید ، برای انجام به موقع تکالیف و تحویل آنها به او برنامه ریزی کنید .

 

Mental health issues like anxiety or depression can affect student's schoolwork, and can be identified with screenings by the MSU Counseling Center. The Center will be hosting free screening at different locations around campus on Thursday. Lauren Wood/The State News

 

۲. سرکلاس ها حضور مستمر داشته باشید .

شاید خیلی عجیب به نظر بیاید ولی بسیاری از دانشجویان از اصلی ترین وظیفه ی خود یعنی شرکت در کلاس ها سر باز می زنند . معمولا این دانش آموزان برای خود برنامه ریزی می کنند و بنا را بر این می گذارند که خودشان خودکار درس بخوانند ، اما تجربه ثابت کرده است که از پس این کار بر نمی آیند و در آخر از این کار خود پشیمان می شوند . این در حالی ست که قانونی وجود دارد به نام سه شانزدهم که طبق این قانون دانشجو مجاز است در هر شانزده جلسه ، نهایتاً سه جلسه غیبت داشته باشد . اگر بیش از این غیبت کردید ، انتظار داشته باشید استاد سر جلسه ی امتحان میان ترم یا پایان ترم اجازه ندهد امتحان دهید و شما را حذف کند ! چون این کار او قانونی ست . از این رو توصیه می شود که سر کلاس حضور داشته باشید ، حتی اگر آن درس را دوست ندارید یا احساس می کنید کلاس مفید نیست ، یا حتی اگر با استاد رابطه ی خوبی ندارید . 

 

Large group of students writing.

 

 

۳. پیش خوانی داشته باشید ! یا حداقل به موقع هر درس را بعد از کلاس بخوانید .

اگر از پیش یک دید کلی نسبت به درسی که قرار است داده شود داشته باشید ، بهتر می توانید سوال بپرسید و نکات مبهم ذهن خود را برطرف کنید . یا حداقلش بعد از کلاس درس را بخوانید و از کلاس عقب نیفتید ، در آن صورت جبرانش سخت خواهد بود . مسلما مسائلی که باید هفته ها و ماه ها تمرین می کردید را نمی توانید در طول دو سه شب قبل از امتحان تازه یاد بگیرید .

 

A-student-distressed-by-homework-assignment-Shutterstock-800x430

 

 

۴. هفته های قبل از امتحان را به حل مسائل حل شده اختصاص دهید .

همیشه توصیه بر آن است که هفته ی منتهی به امتحان را به حل سوال اختصاص دهید ، خیلی سراغ سوالات جدید نروید ، یا ننشینید تازه متن درسنامه و کتاب بخوانید ، بلکه با حل سوالات حل شده سعی کنید تمام نکات را برای خود یادآوری کنید . حتی اگر می توانید این کار را به صورت گروهی با دوستان خود انجام دهید تا سرعت کارتان بیشتر شود .

 

Problem solving activities with local-students

 

 

فایل های مرتبط در گوپاس :

آموزش کامل تکنیک‌های تست‌زنی مهندسی معکوس

سوالات عمومی آزمون استخدامی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*