ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه از قابلیت جست‌و‌جوی Spotlight در آیفون یا آیپد استفاده کنیم؟

r
Rate this post

قابلیت Spotlight فقط برای دستگاه‌های MAC نیست! قابلیت جالبی که به ما اجازه می‌دهد دستگاه خود و سراسر وب را به راحتی بگردیم و جست‌و‌جو کنیم. تنها با کشیدن صفحه Home Screen دستگاه خود به سمت راست. با استفاده از این قابلیت می‌توانیم تمام اپلیکیشن‌های موجود در دستگاه را جست‌و‌جو کنیم، در سایت‌های اینترنتی بگردیم، یا حساب‌کتاب‌های ساده‌ی خود را به راحتی انجام دهیم و…
دسترسی به Spotlight:
برای دسترسی به Spotlight صفحه Home Screen یا همان صفحه اصلی آیپد یا آیفون خود را باز کنید و سپس صفحه را از سمت چپ به راست بکشید. مشاهد خواهید کرد Spotlight در سمت چپِ صفحه اصلی شما نمایش داده خواهد شد.
۲r

 

۲r
همچنین راه دیگری هم برای دسترسی به ایت قابلیت وجود دارد. انگشتانتان را در جایی میان آیکن اپلیکیشن‌هایتان قرار دهید تا آن‌ها انتخاب نشوند، سپس صفحه را به سمت پایین بکشید. البته در این حالت گزینه‌های محدودتری در اختیار خواهید داشت و همان روش اول توصیه می‌شود.
Siri در Spotlight:
در iOS9 اپل این قابلیت را قرار داده که اپلیکیشن‌هایی که ما ممکن است بخواهیم در آن لحظه از آن‌ها استفاده کنیم را پیشنهاد میدهد. اپل با این قابلیت خواسته که siri را پبیه به Google Now و Cortana تبدیل کند که قبل از اجرای درخواست از طرف ما، خودش پیشنهاداتی را به ما میدهد.
در صفحه Spotlight شما لیستی از اپلیکیشن‌هایی که ممکن است از آن‌ها استفاده کنید و همچنین مخاطبینی که شاید بخواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید را نمایش میدهد. این قابلیت و این پیش‌بینی، به فاکتورهایی از قبیل ساعت و مکان محلی شما بستگی دارد.

۳r
همچنین گزینه‌هایی مثل رستوران‌های پیشنهادی یا پمپ بنزین را هم مشاهده خواهید کرد. این قابلیت‌ها به نرم‌افزار Maps شما بستگی دارد. این پیش‌بینی‌ها هم در ساعات مختلف از روز تغییر خواهند کرد.
همچنین اخبار روز که در صورت انتخاب آن، اپلیکیشن News برای شما باز خواهد شد.
توجه کنید که این قابلیت‌ها در iOS9 جدید هستند و مسلما در آینده بسیار تکامل یافته تر وبهتر خواهند شد.
جست‌و‌جو در Spotlight:
فقط کافیست کادر جست‌و‌جو در بالای این صفحه را انتخاب کنید و متن مورد نظر را تایپ کنید یا گزینه میکروفون را انتخاب کنید و عبارت مورد نظر را بگویید.
Spotlight منابع متعددی را جست‌و‌جو میکند تا بهترین‌ها برای شما نمایش دهد. موتور جست‌و‌جوی Bing، سرویس پیشنهاد دهنده Spotlight، سرویس نقشه اپل و بقیه چیزهایی که ممکن است شما انتظار داشته باشید در نتایج جست‌و جوی خود ببینید. همچنین محتوای اپلیکیشن‌های نصب شده هم جست‌و‌جو میشوند. همچینین با این قابلیت می‌توانید تمامی ایمیل‌ها و پیام‌های خود را بگردید. همچنین می‌توانید با تایپ کردن نام یک اپلیکیشن و ضربه زدن روی آن آن را اجرا کنید. بدون این‌که بدانید آیکن آن کجای صفحه قرار دارد.

 

۴r
حساب کتاب‌های ساده خود را انجام دهید یا نام یا مخاطب خود را وارد کنید تا دسترسی سریع به تماس به او یا ارسال پیام به او داشته باشید
هر چیزی که دوست دارید را جست‌و‌جو کنید و خواهید دید که گزینه‌هایی مثل “Search Web,” “Search App Store,” و “Search Maps,” نمایش داده خواهندشد که با استفاده از آن ها بتوانید همه آن‌ها بگردید بدون آنکه ان‌ها را باز ابتدا باز کرده باشید.
شخصی سازی Spotlight:
شما می‌توانید به راحتی Spotlight را شخصی سازی کنید. مثلا شما از پیشنهادات siri خوشتان نمی‌آید. میتوانید آن را غیر فعال کنید.یا این‌که دوست ندارید محتوای بعضی از اپلیکیشن‌ها مورد بررسی و جست‌و جو قرار بگیرند. می‌توانید آن را غیرفعال کنید.
برای وارد شدن به این بخش ابتدا وارد منو شوید و سپس Settings و سپس General و آنگاه “Spotlight Search” را انتخاب کنید.

 

۵r
در این صفحه گزینه‌های شخصی سازی زیادی را خواهید دید. می‌توانید هر کدارم را که مایل به استفاده از آن‌ها نبودید را خاموش کنید.

لینک مرتبط:

چگونه پسورد آیفون یا آیپد خود را بازیابی کنیم؟

چگونه اپلیکیشن غیرفعال iCloud Drive را در iOS 9 روی آیفون خود فعال کنیم؟

برای دانلود:

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*