ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه اسناد قفل شده در ورد را ویرایش کنیم ؟

word_primary-100025314-large
چگونه اسناد قفل شده در ورد را ویرایش کنیم ؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

 

 

یکی از امکاناتی که نرم‌افزار Word برای حفاظت فایل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد، قفل‌گذاری روی قابلیت ویرایش فایل، کپی کردن یا حتی مشاهده‌ آن است. علاوه بر مشاهده‌ یک فایل متنی ورد که برای عبور از قفل آن نیازمند نرم‌افزارهای خاصی هستید،در این آموزش یاد خواهید گرفت چگونه این فایل ها را در ورد قابل ویرایش کنید.

تا به‌حال برایتان اتفاق افتاده یک فایل ورد را از اینترنت دانلود کنید و قصد تغییر یا کپی محتوای آن را داشته باشید، اما به‌دلیل قفل بودن این قابلیت‌ها نتوانید براحتی تغییرات موردنظرتان را در آن اعمال کنید.

ابتدا نرم‌افزار ورد را اجرا کرده و در صورتی‌ که یک صفحه‌ خالی برای شما باز نشد، با مراجعه به منوی File روی گزینه‌ New کلیک کنید تا یک صفحه‌ جدید برای شما ایجاد شود.بعد از ریبون بالای نرم‌افزار به تب Insert مراجعه کرده و از میان آیکون‌های موجود در سمت راست تب Insert، روی علامت پیکان کوچکی که در کنار گزینه‌ Object وجود دارد کلیک کنید.

 

 

حال از منوی به‌نمایش درآمده روی گزینه‌ Text from File کلیک کرده و فایل متنی قفل‌گذاری شده را انتخاب کنید.

 

 

مشاهده خواهید کرد که در چند ثانیه محتوای متنی موجود در فایل قفل‌گذاری شده که قابلیت کپی و انتقال آن به صفحات دیگر وجود نداشت براحتی در صفحه‌ جدید شما اضافه شده و ضمن حفظ خصوصیات اولیه، بدون کوچک‌ترین محدودیتی آماده ویرایش یا کپی‌برداری مجدد است.

 

Capture_2015_09_15_18_54_41_986

 

توجه: در این روش جداول، نمودارها و تصاویر موجود در فایل‌ها انتقال نخواهد یافت و فقط متن فایل موردنظر استخراج و به فایل جدید شما منتقل می‌شود.

 

برای مطالعه :

چگونه اندازه حاشیه را در ورد تغییر دهیم ؟

چگونه فونت پیش فرض را در ورد تغییر دهیم ؟

چگونه در ورد ۲۰۱۳ برای یک کلمه پاورقی ایجاد کنیم؟

 

برای دانلود :

ترمیم فایل اکسل

حقوق کاربران

پروژه پایان نامه رنگ

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*