ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه با iOS 9 دو اپلیکیشن را در iPad همزمان در کنار هم اجرا کنیم؟

q
Rate this post

یکی از ایراداتی که از گذشته به محصولات اپل گرفته میشد عدم وجود قابلیت مالتی تسکینگ در ابزارهای اپلی بود. اپل سعی کرد به مرور زمان این قابلیت را در ابزارهای خود قرار دهد حالا در سطح قابل قبول‌تری از گذشته آن را به دستگاه‌های خود افزوده است. منتها فعلا فقط در تبلت‌ها! و نه در آیفون.
Split View در آیپد Air2 و iPad mini 4:
Split View یک قابلیت جدید است که اپل در آپدیت‌های جدید خود آن را گنجانده است. ولی متاسفانه فعلا فقط در iPad Air 2 و iPad mini 4 قابل استفاده است.
با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود بدون بستن یا مینیمایز کردن یک پلیکیشن، اپلیکیشنِ دیگری را هم باز کنید و در کنار هم از هر دوی آن‌ها استفاده کنید. مثلا فرض کنید یک اپلیکیشن پیام رسان باز کرده‌اید و در کنار آن با مرورگرتان مشغول گشت‌و‌گذار در اینترنت هستید و مجبور نیستید هیچ‌کدام را ببندید یا مینیمایز کنید که بتواند از دیگری استفاده کنید.
برای استفاده از این قابلیت کافیست وقتی یک اپلیکیشن باز است، از سمت راست صفحه به سمت چپ بکشید تا بتوانید از اپلیکیشن دیگری هم در کنار اپلیکیشن فعلی استفاده کنید. مثلا می‌توانید از اپلیکیشن سمت راست چیزی را کپی کنید و بلافاصله آن را در سمت چپی کپی کنید. قابلیتی که دیگر می‌توان به آن گفت مالتی تسکینگ واقعی! با کشیدن خطی که وسط صفحه بین دو اپلیکیشن قرار دارد به این‌ور و آن‌ور میتوانید صفحه را ۵۰/۵۰ یا ۷۰/۳۰ بین اپلیکیشن‌ها تقسیم کنید.

 

 

۱q

Slide Over:
با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود وقتی که یک اپلیکیشن باز است، از سمت راست صفحه به سمت چپ صفحه بکشید و اپلیکیشن دیگری را هم در کنار فعلی روی صفحه باز کنید و از آن استفاده کنید. وقتی دستگاه شما iPad Air 2 و iPad mini 4 نباشد، فعلا مجبورید از این قابلیت استفاده کنید.
فرق این حالت با حالت قبلی این است که در این حالت یک پنجره به اندازه یک‌سوم اندازه صفحه نمایش باز خواهد شد و اپلیکیشن جدید نمی‌تواند از نصف صفحه استفاده کند. همچنین این‌که وقتی شروع به استفاده از اپلیکیشن جدید می‌کنید، اپلیکیشن اصلی که در سمت چپ قرار دارد کمرنگ و بلااستفاده می‌شود و برای استفاده دوباره از آن باید یک بار روی آن بزنید و مشاهده خواهید کرد که دوباره قابل استفاده می‌شود و همزمان اپلیکیشن سمت راستی از صفحه حذف می‌شود.

 

۲q

 
این قابلیت در اختیار توسعه دهندگان هم قرار گرفته و به زودی شاهد طیف بسیار زیادی از اپلیکیشن‌ها خواهیم بود که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. در شرایط فعلی گزینه‌های ما برای استفاده از این قابلیت محدود هستند و می‌توانیم از بین Safari, Maps, Photos, Calendar و چند اپلیکیشن پیش‌فرض یکی را انتخاب کنیم.

لینک مرتبط:

چگونه نسخه دسکتاپ سایت‌ها را در مرورگر سافاری iOS9 اجرا کنیم?

چگونه صدای کیبرد آیفون و آیپد را غیرفعال کنم?

برای دانلود:

نرم افزار تبدیل ایفون و ایپد به موس و کی برد حرفه ای

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*