ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه به Dock مکِ خود فضای خالی اضافه کنیم تا بتوانیم آیکن‌های اپلیکیشن‌ها را در آن قرار دهیم?

۱y
Rate this post

Terminal یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای مک است. با استفاده از ترمینال قادر به انجام کارهایی که هستید که به روش دیگری نمی‌توانید آن‌ها را انجام دهید. با استفاده از دستورات Command ی شما می‌توانید جیزهایی را به مکِ خود اضافه کنید یا از آن کم کنید.
یک گسترش دهنده به نام TBoneTheOriginal دستورات کامندی جدیدی را منتشر کرده که با استفاده از آن می توانیم فضای خالی به Dock سیستم خود اضافه کنیم و می‌توانیم در آن اپلیکیشن‌هایمان را هم قرار دهیم.
چگونه فضای خالی در در داک ایجاد کنیم؟
ترمینال را باز کنید و این دو خط کدی که در زیر نوشته شده را در آن وارد کنید و سپس Enter بزنید. توجه کنید که هر کد را که نوشتید اینتر می‌زنید.
defaults write com.apple.dock persistent-apps -array-add ‘{“tile-type”=”spacer-tile”;}’
killall Dock

 

۲y
بعد از انجام این کار دسکتاپ شما برای لحظاتی سیاه می‌شود و Dock ناپدید می‌شود. سپس بعد از لحظاتی دوباره داکِ شما ظاهر می‌شود با این تفاوت که فضاهای خالی در داک شما وجود دارد. می‌توانید هر اپلیکیشنی که خواستید را در داک قرار دهید.
این:

۳y
تبدیل می‌شود به این:

۴y
حالا اگر به فضای خالی بیشتری نیاز داشتید کد بالا را چند مرتبه بزنید و این روال را چند باره طی کنید. فضای خالی بیشتری به دست خواهید آورد.
اگر هم خواستید از شر این فضای خالی خلاص شوید آن‌ها را بگیرید و به سمت دسکتاپ بکشیدشان. درست مثل این‌که می‌خواهید یک آیکن را بکشید و روی دسکتاپ قرار دهید.

چگونه مک آدرس شبکه را به صورت دائم تغییر دهیم ؟

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

Comments are closed.