ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه سیگنال وای فای را قوی تر کنیم؟

۱vv
Rate this post

اگر از قدرت سرعت یا برد سیگنال های وای فای مودم خود راضی نیستید با اجرای چند ترفند ساده می‌توانید در بعضی مواقع تا حدود زیادی مشکل خود را برطرف کنید و از خرید مودم جدیدتر بی‌نیاز شوید.

۱ -اگر از نحوه کار با مودم آشنایی کافی دارید،‌وارد تنظیمات مودم شوید و متد مورد استفاده سیگنال را روی جدیدترین قرار دهید. در اکثر مودم ها جدیدترین متد موجود نوع n است. انواع جدیدتری مثل ac هم در مودم‌های گران قیمت‌تر قابل دسترسی هستند. انتخاب نوع) n و احیانا نوع( ac سیگنال های قوی تر و با کیفیت تری را ارسال خواهند کرد.
-۲مودم را در جای درست قرار دهید.
شاید از ظاهر مودمتان خوشتان نیاید ولی صبر کنید! مودم را زیر میز و یا اینچنین جاهایی مخفی نکنید. مودم را ترجیحا روی یک ارتفاع مثل میز قرار دهید. همچنین اگر مودم را در جایی نزدیک مرکز خانه قرار دهید،‌ از تمام نقاط خانه به سیگنال‌ها دسترسی خواهید داشت.
۳-یک کانال خلوت برای مودم انتخاب کنید. مودم برای ارسال سیگنال‌ها از کانال هایی استفاده می‌کند که از ۱ تا ۱۳ قابل انتخاب هستند و از طریق تنظیمات مودم به آن دسترسی خواهید داشت. اگر همسایگان شما هم مودم وای‌فای داشته باشند،‌ ممکم است کانال انتخابی آنها همان کانالی باشد که شما انتخاب کرده اید و این گاهی باعث تداخل امواج و افت سیگنال خواهد دشد.
نرم افزار Wifi Analyzer برای اندروید را دریافت کنید و از طریق گزینه Channels،‌ خلوت ترین کانال را پیدا کنید و همان کانال را در تنظیمات مودم انتخاب کنید.
۴-از Extender ها استفاده کنید.
اگر با رعایت همه موارد تغییر محسوسی مشاهده نکردید،‌می ‌توانید با یک مشاور شبکه صحبت کنید و از او برای خرید یک Extender یا Signal Reapeter استفاده کنید. این وسایل (که شبیه مودم هستند) کار تقویت سیگنال را در مناطقی که مودم به تنهایی قادر به پوشش آن منطقه نیست استفاده می‌شموند.
۵-از آنتن قوی تر استفاده کنید.
می‌توانید به سایت سازنده مودم خود مراجعه کنید و در قسمت لوازم جانبی آنتن‌های قویتر برای مودم خود پیدا کنید. اغلب این آنتن‌ها در فروشگاه‌های داخل ایران هم قابل دسترسی هستند.
۶-مودم خود را ریست کنید.
اگر مشاهده کردید که به طرز عجیبی سرعت افت پیدا کرده،‌یک بار مودم را خاموش و روشن کنید. در برخی موارد مشاهده شده به دلایل مختلف مثلا استفاده زیاد و گرم شدن مودم، کارایی افت پیدا می‌کند.مودم را خاموش کنبد و اجازه دهید کمی خنک شود.
۷-مطمئن شوید کسی از همسایگی شما از وای فای شما استفاده نمی‌کند. اگر به این موضوع شک کردید، پسورد وای‌فای را عوض کنید.

 

 

لینک مرتبط:

چگونه رمز Wi-Fi ، فراموش شده را بازیابی کنیم ؟

برای دانلود:

مختصری از مودم ها
یوز و پسورد پیش فرض کلیه مودمهای روتر
آموزش پیکربندی مودم های ADSL

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*