ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه فرآیند جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند را متوقف کنیم؟

۲w
Rate this post

این روزها تلویزیون‌های هوشمند یا همان Smart TV ها با استقبال تقریبا خوبی از طرف کاربران مواجه شده‌اند. تلویزیون‌هایی که به دلیل برخی امکانات مثل داشتن دوربین، امکان اتصال به اینترنت، اجرای برخی بازی‌ها، داشتن ریموت کنترل‌های جدید، قابلیت اتصال بیسیم به دستگاه‌های دیگر و … لقب هوشمند یا همان Smart را یدک می‌کشند.
آنطور که از ظواهر ماجرا برمی‌آید تمام این کارها و امکانات جدید برای راحتی کاربران ایجاد شده است ولی شاید در پسِ پرده مسائل دیگری هم در جریان باشد. به عنوان مثا بعضی از شرکت‌های سازنده‌ی این تلویزیون‌های هوشمند اطلاعات کاربران را جمع‌آوری می‌کنند و این اطلاعات را به شرکت‌های دیگر می‌فروشند. اطلاعاتی مثل اینکه کاربران بیشتر تمایل به چه شبکه‌هایی دارند، بیشتر چه ساعاتی تلویزیون تماشا می‌کنند، فایل‌هایی که از روی USB در تلویزیون خود پخش می‌کنند چه هستند و… . اگر اخبار را دنبال کرده باشید احتمالا چند وقت پیش خبر جاسوسی از کاربران به وسیله‌ی دوربین‌های موجود روی تلویزیون‌های هوشمند یک شرکت معتبر را شنیده‌اید.
البته بعضی از شرکت‌ها علنا فروش اطلاعات کاربران را اعلام می‌کنند و در توجیه کارشان این نکته را بیان می‌کنند که اطلاعات به صورت ناشناس ذخیره می‌شوند و هویت کاربران به هیچ عنوان فاش نخواهد شد. ولی تا چه حد می‌توان به این گفته‌ها اعتماد کرد؟ آیا ما امکان بررسی صحت چنین مطالبی را داریم؟ آیا از دانش فنی لازم برای تایید یا رد کردن چنین ادعاهایی برخورداریم؟ حتی اگر شرکت‌های سازنده این تلویزیون‌ها کاملا متعهد باشند هم امکان هک شدن این دستگا‌ه‌ها و جاسوسی از ما به وسیله‌ی هکر‌ها وجود دارد.
مطمئنا هیچ‌کدام از ما دوست نداریم افراد و شرکت‌های ناشناس بدانند که در منزل و حریم خصوصی خود چه موسیقی‌ای را گوش می‌دهیم یا به چه نوع فیلم و سریالی بیشتر علاقه داریم یا اینکه نام فایلِ فیلمی که روی USB درایوی که به تلویزیون وصل کرده‌ایم چیست یا اینکه با مرورگر اینترنت تلویزیونِ خود بیشتر به چه سایت‌هایی سر میزنیم.
فقط کافیست تلویزیون هوشمند خود را به اینترنت متصل نکنید:
بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی این است که اتصال تلویزیون هوشمند خود به اینترنت را قطع کنید. اگر با کابل Ethernet یا WiFi به اینترنت متصل است فرقی نمی‌کند، آن را قطع کنید.
مطمئنا با قطع کردن اتصال به اینترنت برخی از امکانات تلویزیون هوشمندتان را از دست خواهید داد ولی به نظر می‌رسد که در شرایط موجود و با ناامنی‌هایی که در رابطه با این تلویزیون‌ها گزارش می‌شوند، ارزشش را داشته باشد. به عنوان مثال در صورت قطع کردن اتصال به اینترنت دیگر قادر به مرور صفحات اینترنت با تلویزیون هوشمندِ خود نخواهید بود. البته اکثر کاربران این تلویزیون‌ها را به دلیل ظاهر زیباتر، صفحه‌ی بزرگتر و کیفیت تصور بالاتر این تلویزیون‌ها را تهیه می‌کنند و درصد بسیار کمی از کاربران از این قابلیت و قابلیت‌های مشابه روی این تلویزیون‌ها استفاده می‌کنند و اکثرا اصلا از وجود چنین امکانی روی دستگاه‌هایشان بی اطلاع هستند.

حفره امنیتی آیفون‌ وجاسوسی هکرها

اتهام جاسوسی به شرکت سامسونگ

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*