ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه موقعیت جغرافیایی دقیق خود را به دیگران اطلاع دهیم?

e
Rate this post

به لطف وجود گوشی‌های هوشمند و فناوری‌های جدید این امکان فراهم شده تا بتوانیم به راحتی موقعیت جغرافیایی دوستان و یا خانواده خود را به دست آوریم. اپل، ماکروسافت و همچنین گوگل هرکدام راه‌هایی را برای دارندگان گوشی‌های موبایل هوشمند فراهم کرده‌اند.
احتمالا شما هم تمایل داریداین قابلیت فقط برای دوستان و نزدیکانتان قابل استفاده باشد نه این‌که همه از جای شما با خبر باشند! مثلا می‌توانید با این قابلیت دوستانتان را سریع‌تر پیدا کنید وقتی با هم قرار ملاقات گزاشته‌اید و محل ملاقات را پیدا نمی‌کنید.
Google+ Location Sharing برای اندروید و iOs:
گوگل اینجا هم قابلیت جالبی را برای ما دارد. با استفاده از یک اکانت گوگل پلاس می‌توانید موقعیت خود را با دوستتان به اشتراک بگذارید. حتما هم لازم نیست هردویتان دستگاه اندرویدی داشته باشید یا هردویتان اپل! مزیت بزرگ گوگل پلاس همین است که اگر دستگاه‌ها متفاوت از هم باشند هم این قابلیت قابل استفاده است.
برای استفاده از این قابلیت ابتدا اپلیکیشن Google+ را بر روی دستگاه اندرویدی یا اپلی خود نصب کنید. توجه کنید که طرف مقابل هم باید این اپلیکیشن را روی دستگاه خود نصب کند. دوستان و آشنایانی که تمایل دارید موقعیتتان را باهم به اشتراک بگذارید یکدیگر را در گوگل پلاس Add کنید و در لیست خود داشته باشید.
در دستگاه اندرویدی خود اپلیکیشن را باز کنید و منو را انتخاب کنید وسپس Settings را انتخاب کنید و بعد اکانتی که تمایل دارید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
در دستگاه iOS هم منو را باز کنید و Locations را انتخاب کنید سپس کلید شبیه چرخ‌دنده را انتخاب کنید و سپس Setting. حالا قابلیت Location sharing را فعال کنید. حالا گزینه‌ی Edit که بعد از Pinpoint Location قرار دارد را انتخاب کنید و سپس دوستان و آشنایانی که تمایل دارید موقعیت جغرافیایی خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید و سپس Done را انتخاب کنید. اگر تمایل داشتیدمی‌توانید با انتخاب City Location فقط شعر خود را به اشتراک بگذارید نه موقعیت دقیقتان را.
توجه کنید که این تنظیمات راطرف مقابل شما هم باید انجام دهد.
حالا به قسمت Locations در اپلیکیشن بروید تا بتوانید موقعیت یکدیگر را روی نقشه ببینید.

۱e

Squad Watch برای ویندوز‌فون:
مایکروسافت هم روش خود را برای این‌کار دارد. اگر از دستگاهی اسفاده می‌کنید که ویندوز فون سیستم عامل آن است، نرم افزار Squad Watch را در گوشی خود نصب کنید و می‌توانید موقعیت خود را با آن با دوستان و آشنایانتان به اشتراک بگذارید و موقعیت دوستانتان را هم روی نقشه ببینید ولی یکی از بزرگترین عیب‌های Squad Watch تک پلتفرم بودن آن است به این معنی که فقط در صورتی قابل استفاده است که هر دو طرف از دستگاه ویندوزفونی استفاده کنند که چنین شرایطی معمولا بسیار نادر است و کم اتفاق میافتد.

۲e

لینک مرتبط:

چگونه GPS را در آیفون خاموش کنیم؟

مغز انسان مجهز به سیستم مسیر یاب (GPS) سه‌بعدی

برای دانلود:

ارزیابی عملکرد پروتکل های مسیریاب ادهاک برای ارتباطات نظامی

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*