ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه میتوان فایل‌های حجیم را روی فلش درایو کپی کنیم؟

v
Rate this post

شاید  برای شما هم پیش بیاید که یک فلش درایو یا به قول بعضی‌ها USB جدیدی با حجم بالا مثلا ۸ یا ۱۶ یا حتی مقادیر بالاتر تا ۲۵۶ گیگابایت تهیه کرده اید و می‌خواهید یک فایل حجیم مثلا ۷٫۵گیگی را روی آن کپی کنید. به عنوان مثال از یک DVD ایمیج گرفته اید و می خواهید آن را روی فلش خود کپی کنید و به دوستتان بدهید. هنگامی که عملیات کپی می‌خواهد شروع شود ناگهان با این خطای نا امید کننده روبرو می‌شوید!
The file is too large for the destination file system

۱v

 

این پیام خطا به چه دلیل نمایش داده می‌شود؟
اگر بخواهیم ساده پاسخ دهیم: فایل سیستم فلش درایو شما!
فایل سیستم‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال فایل سیستمی که هنوز روی اکثر فلش درایو‌ها تنظیم می‌شود فرمت FAT32 است.
مزیت FAT32 این است که روی اکثر دستگا‌ها از ویندوز‌های قدیمی بگیرید تا مکینتاش و … قابل شناسایی و استفاده است و اما عیب آن این است که نمی‌توانید فایل‌های با حجم بیش از ۴ گیگابایت را به یک باره روی آن کپی کنید. راه حل پیش‌روی شما این است که یا فایل را به قطعات کوچکتر تبدیل کنید،یا این‌که فایل سیستم فلش خود را تغییر دهید.
چگونه File System فلش درایو خود را تغییر دهیم؟
برای این‌که بتوانید فایل‌های حجیم را روی فلش خود کپی کنید باید فایل سیستم فلش را به NTFS تغییر دهید. این فرمت به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌هایی تا حجم‌های بسیار زیاد و فراتر از نیازتان را بدون مشکل و فقط با محدودیت فلش درایوتان کپی کنید.
توجه: با این تغییر فایل سیستم،‌ تمام اطلاعات شما در فلش درایوتان پاک خواهد شد. پس ابتدا اطلاعات خود را کپی کنید سپس اقدام به انجام بقیه عملیات زیر بگیرید.
برای تغییر فایل سیستم فلش ابتدا آن را به سیستم وصل کنید سپس از داخل My Computer روی فلش خود راست کلیک کنید و Format را انتخاب کنید.

 

۲v

گزینه File System را روی NTFS قرار دهید و باقی گزینه‌ها را دست نخورده بگذارید. حالا تیک گزینه Quick Format را بزنید و روی Start کلیک کنید تا عملیات فرمت انجام شود.

 

۳v

حالا فلش درایو شما آماده است تا فایل‌هایی با حجم چندین گیگابایت را روی آن کپی کنید! مثل عکس زیر که در حال کپی یک فایل با حجم ۷٫۲۹ گیگابایت روی یک فلش ۱۶ گیگابایتی هستیم.

۴v

لینک مرتبط:

چگونه بدون نرم افزار بر روی فلش مموری رمز بگذاریم؟

چگونه از اجرای خودکار فلش روی ویندوز جلوگیری کنیم ؟

برای دانلود:

پاورپوینت پورت ها و کانکتورها

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*