ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه یک دیسک بوت داس ایجاد کنیم؟

boot
Rate this post

به طور معمول MS-DOS Boot CD برای بوت کردن توسط لوح فشرده به جای هارد درایو تحت ویندوز استارت آپ استفاده می شود.یک سی دی بوت برنامه ها و دستورات داس را شامل می شود که در پایگاه داده قابل انتقال فشرده می شود.این پایگاه داده قابل انتقال برای عملیات اجرایی سیستمها یا برنامه های کاربردی توانایی دارد.
یک بوت سی دی برای موارد زیر نیز استفاده می شود:
• نصب سیستمهای عملیاتی
• بازیابی اطلاعات پاک شده
• عیب یابی نرم افزار و سخت افزار
• نمایش نرم افزار
• پاک کردن داده ها
• تغییرات دلخواهد در سیستم عملیاتی
• لودینگ بازیها
• دسترسی ادمین برای بازیابی رمز فراموش شده کاربران

بوت سی دی تنها به طور خودکار با استارت آپ ویندوز اجرا می شود؛البته اگر کامپیوتر استانداردهای اجرای بوت سی دی را داشته باشد.زیرا انواع مختلفی از بوت سی دیها وجود دارد که هر یک برای عملیات خاصی طراحی شده اند.لذا برای اجرای آنها باید سیستم مورد نظر در دسترس باشد.
برای ساخت یک بوت سی دی باید مراحل زیر را انجام دهید:
مرحله اول:
یک سی دی خام را درون رایانه خود قرار دهید.
مرحله دوم:
پس از گذاشتن سی دی در درایو،به مای کامپیوتر رفته و روی درایو سی دی راست کلیک کرده و گزینه فرمت (Format) را انتخاب کنید
مرحله سوم:
وقتی گزینه فرمت را انتخاب می کنید پنجره ای نمایان می شود که امکان انتخاب نوع فرمت و تنظیمات مربوطه را در اختیار شما قرار می دهد.در این پنجره شما گزینه Create an MS-DOS startup disk را انتخاب کنید.
مرحله چهارم:
بعد از انتخاب نوع فرمت بیان شده،گزینه استارت را کلیک کرده تا عملیات شروع شود.
مرحله پنجم:
کاربران می توانند فایلهای اضافی در دیسک بوت خود کپی کنند.فایلهای کپی شده در این دیسک،برنامه هایی هستند که کاربر انتخاب می کند تا به هنگام آغاز به کار سیستم اجرا شوند.این امر به پشتیبانی عملیات سیستم در لانچ سایر برنامه ها مانند آنتی ویروس ها ئ درایورهای سخت افزاری بستگی دارد.
مرحله ششم:
تعداد زیادی از انواع دیسکهای بوت وجود دارد که به طور ویژه برای عملیات سیستم خاصی طراحی شده اند.برنامه های مورد نیاز در این بوت دیسک ها عبارتند از : command.com ، io.sys/ibmio.sys و msdos.sys .این فرایندها باید با نوع سیستم عملیاتی شما مطابقت داشته باشد.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*