ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

چگونه یک مخترع باشیم

مخترع
Rate this post

بسیاری از افراد به این علاقه دارند که ایده های شخصی خود را بسازند و از آن سود حاصل کنند. این یکی از راه های جالب برای داشتن یک کسب و کار مستقل است و به شما کمک میکند که رئیس خود باشید. اما به هر حال مخترع بودن شغل سختی است. شما باید زمان زیادی را صرف یافتن یک ایده کنید که جامعه به آن نیاز داشته باشد و پس از یافتن یک ایده مناسب مطمئن شوید که این ایده قبل از اینکه به ذهن شما رسیده باشد در حجای دیگری مطرح نشده باشد یا حداقل اینکه به دست فرد دیگری به اثبات یا نتیجه ای نرسیده باشد تا شما بتوانید آن را در ملکیت خود اعلام کنید و دچار مشکل های اتهام به کپی رایت و سرقت ایده نشوید. پس از مطمئن شدن از بکر بودن طرح باید پایه ریزی های اولیه خود را انجام دهید و سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که چگونه این کار را انجام دهیم و چگونه یک مخرتع موفق باشیم و…  .با ما همراه باشید.

۱- محل های نیاز را بشناسید

برای شروع ایده پردازی ابتدا جستجو کنید که در چه زمینه هایی کمبود وجود دارد و کجا را باید بهبود بخشید. شما باید به عنوان یک مخترع ذهن باز و جستجو گری داشته باشید شکاف ها را پیدا کنید و برای بهبود شرایط جامعه ایده های جدید را مزرح کمید. همیشه ایده های جدید با استقبال بزرگتری مواجه میشوند.

۲- شاخه هایی که به آن ها علاقه دارید را بیابید

پس از اینکه نیاز های جامعه را بررسی کمردید به این فکر کنید که دوست دارید برای کدام موضوع و کدام شکاف از زمان و ایده و انرژی خود هزینه کنید. برای مثال ممکن است که شما به موسیقی و یا شیمی علاقه مند باشید. پس از یافتن زمینه علاقه خود به یادگیری زمینه ها و بیسیک های شاخه مورد علاقه خود بپردازید.

۳- در گروه های خلاق و علمی عضو شوید

یادگیری از یگران و جمع آوری اطلاعات مفید یکی از اصل های مهم در این زمینه است. ممکن است در مدرسه یا دانشگاه شما گروه هایی وجود داشته باشند که افراد را برای دنیال کردن ایده های خود تشویق تمایند و به آن ها در این زمینه کمک کنند. اگر در مدرسه و یا دانشگاه شما چنین گروه هایی وجود ندارند و یا شما دانش آموز و دانشجو نیستید میتوانید به پژوهشسرا های شهر خود مراجعه کنید.

۴- ایده خود را بر روی کاغذ پیاده و طراحی کنید

این خیلی عالی است که شما یک ایده جدید داشته باشید ولی ساخته شدن آن بهتر و لذت بخش تر است. تیتر اطلاعات و توانایی هایی که برای ساخت ایده خود نیاز دارید را یادداشت کنید و اگر تسخیص دادید که در یکی از زمینه ها نمیتوانید کاری انجام دهید از یک فرد دیگر کمک بگیرید.

۵- از شکست نترسید

اگر با یکی از روش ها به نتیجه مطلوب نرسیدید ناامید نشوید و به راه خود ادامه دهید و تناه روش های کار خود را عوض کنید.

۶- پس از پایان طرح خود میتوانید آن را به عرضه بگذارید

راه های متفاوتی برای این کار وجود دارد. میتوانید آن را در جشنواره های متفاوتی شرکت دهید (برای مثال جشنواره خوارزمی) و یا اینکه با صاحبان شرکت ها و کومپانب ها در این رابطه صحبت کنید. اگر یک شرکت کار شما را قبول نکرد نگران نباشید و به حرف های ناامید کننده آن ها اهمیت ندهید. شاید ظرفیت های شرکت آن ها به آن ها این اجازه را ندهد که طرح شما را اجرا کنند و برای اینکه طرح شکا به شرکت دیگری فروخته نشود نا امیدتان کنند.

به هر حال مخترع بودن به صبر فراوان و همت و پشت کارنیاز داردو هر که میخواهد مخترع شود باید به فکر سختی های این را هم باشد. اما فکر کردن به این موضوع که ثبت یک اختراع چه کمک شایانی به پیشرفت اقتصاد و وضعیت علمی کشور میکند و یا حتی فکر کردن به فرصت های مطلوبی که برای شما پیش می آورد باعث میوشد که فرد روحیه بگیرد و دیت به یک اختراع بزند.

مقالات مرتبط:

جزوه کامل ژیروسکوپها و شتاب سنجها ،مبانی تئوری و تکنولوژیکی ، دانشگاه صنعتی شریف

بررسی نقش رسانه در تعلیم و تربیت

پروژه ایجاد حفاظ در برابر مواد رادیواکتیو

پایان نامه بررسی رباتهای صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری

الگوریتم های مسیر یابی در شبکه

بررسی تاثیر رسانه های ارتباط جمعی در آگاهی و دانش سیاسی شهروندان در جوامع مختلف

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*