ads

اسفند ۲۸, ۱۳۹۶

چگونه Word فارسی را به PDF تبدیل کنیم؟

چگونه PDFهای فارسی به Word تبدیل کنیم؟
Rate this post

بسیاری از ما کاربران ایرانی در تبدیل PDFهای فارسی به Word مشکل داریم و خیلی وقتها استفاده از نرم افزارهای تبدیل موجود در این خصوص نیز کارساز نیست. اما به شما راه حلی ساده را آموزش خواهیم داد تا به راحتی بتوانید این مشکل را حل نمایید. با ما همراه باشید. برای اینکار ابتدا مرورگر فایر فاکس و یا گوگل کروم را در سیستم خود داشته باشید و حتما از ورژن های ۲۵ به بعد فایرفاکس و ۳۰ به بعد گوگل کروم استفاده نمایید.

حال مرورگر را اجرا نموده و با فشردن کلیدهای Ctrl+O کادری نمایش داده می شود در آن کادر فایل PDF موردنظرتان را انتخاب نمایید تا محتوای فایل را در صفحه مرورگر مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که نام فایل فارسی نباشد و همین طور مسیری که فایل قرار دارد با فارسی نام گذاری نشده باشد چرا که مرورگر در لود کردن فایل دچار مشکل می شوند.

پس از لود شدن کامل محتویات فایل با فشردن کلیدهای Ctrl+A کل محتویات را انتخاب نموده و با کلیدهای Ctrl+C از آنها کپی بگیرید و نهایتا آن را در فایل ورد، ctrl+v یا paste نمایید. اما اگر فایل شما علاوه بر نوشته عکس هم داشته باشد درصورتی که با این روش به صفحه ورد اضافه نشدند کافی است با دکمهprint screen صفحه کلید از صفحه عکس بگیرید و آن را با نرم افزار های مختلفی که وجود دارد کراپ نمایید و در مکانی که قرار داشت در فایل ورد بیاورید.

این ترفند در اکثر مواقع جواب می دهد و درصورتی که فایل PDF شما از سطح امنیتی بالایی برخوردار است و یا دارای رمز می باشد بایستی از نرم افزارهای قفل شکن PDFنظیر PDF Password Remover استفاده نمایید. اما اگر این راه حلها نیز کارساز نشد از نرم افزارهای OCR می توان استفاده نمود و در صورت مقرون به صرفه نبودن این نرم افزارها برای شما می توانید از یکسری نرم افزارهایی که از این فناوری بهره می برند همانند Able2Doc Professional و PDF OCR 4.2 استفاده کنید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

Comments are closed.