ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

چگونه یک ژنراتور مغناطیسی ساده بسازیم

mAGNET GENERATOR 6
چگونه یک ژنراتور مغناطیسی ساده بسازیم 5.00/5 (100.00%) 2 votes

اینکه از میدان مغناطیسی میتوان برای تولید برق استفاده نمود یک اصل ثابت شده است و آزمایشات فراوانی در این زمینه انجام شده است. با استفاده از یک آهن ربای کوچک هم میتوان این کار را انجام داد. قبل از شروع آزمایش ابتدا در نظر بگیرید که برقی که میخواهید تولید کنید چقدر است و بر اساس انرژی مورد نیاز خود اندازه و کمیت موارد مورد نیاز را تغییر دهید.

۱- موارد مورد نیاز

۱- سیم مسی با طول مناسب (هر چه که طول این سیم بیشتر باشد بازده آن بیش تر خواهد شد)

۲- نوار آهن ربا

۳- میله فلزی برای چرخش آهن ربا. توجه داشته باشید که قطر این میله باید کم تر آهن ربا باشد زیرا باید آن را از میان آهن ربا عبور دهیم. این میله میتواند از جنس استیل یا آلومنیوم باشد.

۴- سه قطعه چوب با پهنا و مقاومت مناسب. هر چه که مقاومت بیش تر باشد کار محکم تر خواهد بود.

۵- لوله های کاغذی با قطر زیاد. قطر این لوله باید رد حدی باشد که آهن ربا بتواند به راحتی در آن به چرخش درآید.

۶- دو واشر تخت

۷- یک لامپ کوچک

۲- بدنه را به صورت U بسازید

سه قطعه چوب را با استفاده از دریل و پیچ به صورت U به هم متصل کنید تا پایه کار آماده شود. طول و عرض قطعات چوبی به طول میله و عرض آهن ربای شما بستگی دارد. بر اساس قطر میله چرخان خود در هر پایه ایستاده یک سوراخ ایجاد کنید تا میله بتواند از آن عبور کند.

MAGNET GENERATOR 2 MAGNET GENERATOR 2

۳- بر اساس قطر میله خود در آهن ربا منفذ ایجاد کنید

پس از آن میله فلزی خود را ابتدا زا یک پایه عبور دهید سپس از درون آهن ربا عبور دهید و پس از آن مجددا از درون پایه دیگر آهن ربا عبور دهید. جالب است که بدانید هر چه تعداد آهن ربا های شما بیش تر شود برق تولیدی شما بیشتر خواهد شد.

MAGNET GENERATOR4

۴- سیم های مسی را بر روی لوله کاغذی خود بپیچانید

اگر چنین لوله ای در دسترس ندارید میتوانید آن را از پیچاندن یک ورق کاغذ یا مقوا ایجاد کنید. قطر این لوله باید به اندازه ای باشد که آهن ربا بتواد به آزادی در آن به چرخش درآید. سیم مسی خود را در اطراف ان بپیچیناید هر چقدر که سیم بیش تری روی این لوله بپیچانید میزان تولید برق شما بیش تر خواهد شد. از ابتدا و انتهای ای سیم، سیم آزاد هم بگذارید تا بتوانید آن را به لامپ متصل کنید.

MAGNET GENERATOR 5

۵- لوله کاغذی را وارد طرح کنید

میله فلزی را از درون منفذ اول و سپس از دورن آهن ربا یا آهن ربا ها و پس از آن از درون لوله کاغذی و پس از آن از دورن منفذ دوم عبور دهید. پس از این مراحل لوله فلزی را با استفاده از چسب مایع طوری به تخته چوب ها بچسبانید که آهن ربا یا آهن ربا ها بتوانند به آزادی و بدون برخورد با لوله کاغذی بچرخند. البته قبل از این کار ابتدا آهن ربا ها را به میله بچسبانید تا از حرکت آن ها مطمئن شوید. میتوانید سیم های سطحی را هم با چسب محکم کنید. آن نقطه ای که در آن سیم ها در حال خروج از مسیر هستند را به لوله خود بچسبانید.

MAGNET GENERATOR5

۶- واشر و لامپ را اضافه کنید

در دو سمت پاید های چوبی دو واشر بگذارید تا از اصطکاک میله فلزی و پایه ژنراتور مغناطیسی  بکاهید. دو سر سیم را به یک لامپ متصل کنید.

۷- پایان کار

میله فلزی را بچرحانید تا از تولید برقتان مطمئن شوید.در این مرحله ژنراتور مغناطیسی آماده است و در صورتی که تمام مراحل ساخت ژنراتور مغناطیسی را با دقت انجام شده باشند لامپ روشن خواهد شد.

mAGNET GENERATOR 6

مطالب مرتبط:

مقاله بهره برداری از سیستم های قدرت(۴)+شبیه سازی مقاله با نرم افزار مطلب+ترجمه

پروژه برق قدرت: اتصال توربین بادی به شبکه + شبیه سازی

گزارش کارآموزی نیروگاه گازی شهید کاوه قاین

مقاله بهره برداری از سیستم های قدرت (۸)+ترجمه+چند مقاله کمکی برای این موضوع

مقاله بهره برداری از سیستم های قدرت (۱۳)+مقاله ژورنالieee+ترجمه+۲۰۱۱

پروژه شبکه های عصبی رشته کامپیوتر

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*