ads

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

کم مصرف ترین خودروی تاریخ ساخته شد

TUfast Eco (2)
کم مصرف ترین خودروی تاریخ ساخته شد 5.00/5 (100.00%) 1 vote

سوخت های فسیلی منابعی محدود بشمار رفته که یک روز و در آینده ای نچندان دور به اتمام خواهند رسید، پس مقوله کم مصرف و یا پرمصرف بودن دستگاه های استفاده کننده از آن ها به عنوان نیروی حرکتی موضوعی فوق حیاتی بشمار می رود.هر نسل همواره به فکر خود بوده و از چاره اندیشی برای آیندگان دوری کرده است، در حالی که اگر گذشتگان ما نیز چنین تفکری داشتند، شاید خیای از منابع در دسترس برای زندگی سالم امروزی وجود نداشت.

کم مصرف ترین خودروهای جهان الکتریکی است

کاهش مصرف خودروها از جمله دغدغه هایی است که امروزه خودروسازان با آن کلنجار رفته و اغلب به عنوان یک چاره اساسی، خودروهایی با مصارف سوخت های غیرفسیلی تولید می نمایند.در یکی از موفق ترین اقدامات و پروژه ها، کم مصرف ترین خودروی جهان که از نوع الکتریکی است، توسط فارغ التحصیلان دانشگاه فنی مونیخ آلمان ساخته شد که با اندکی انرژی قادر به طی مسافتی بسیار طولانی و قابل توجه است، بطوریکه پس از معرفی نام خود را به عنوان بهینه ترین اتومبیل جهان در گینس ثبت نموده است.

TUfast Eco (1)

گفتنی است اولین نمونه این خودرو در سال ۲۰۱۴ و با نام TUfast eLi14 به مرحله تولید رسید، اما پس از اعمال تغییرات مختلف امروز به شکل بهینه ترین اتومبیل برقی جهان در آمد. همچنین مهندسی سازه این خودرو به گونه است که کمترین میزان اصطکاک را با سطح زمین ایجاد می کند.

TUfast Eco (3)

نخست، خودوری یاد شده مصرفی در حدود هزار و ۱۴۲ کیلومتر بر کیلو وات ساعت داشت، اما در نسخه جدید ارائه شده این میزان به هزار و ۲۳۲ کیلومتر بر کیلو وات ساعت  رسیده است.اگر با فیزیک میانه خوبی ندارید کافی است بدانید که این میزان معادل حدود ۰٫۰۰۹۱ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر است!

فایل های مرتبط:

ایمنی هواپیما و محیطهای وابسته

جزوه آزمایشگاه مقاومت مصالح ویژه ی مهندسی مکانیک

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*