ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

روش‌هایی برای کنترل عصبانیت (قسمت اول)

کنترل عصبانیت
Rate this post

اهمیت کنترل عصبانیت بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. برخی از افرادی که به عنوان قاتل عمد شناخته شده و در آستانه رفتن به بالای چوبه دار هستند، متاسفانه برای یک بار هم که شده قادر به این کار نبوده‌اند. بعد از دست دادن کنترل حین عصبانی بودن، هر کاری ممکن است از انسان سر بزند و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.

کنترل عصبانیت و نیاز به خویشتن‌داری

نباید فراموش کرد می‌توان با انجام دادن برخی کارها، جلوی از دست دادن کنترل خود را گرفت. به عنوان مثال ممکن است در دو شرایط مختلف، با شنیدن یک حرف دو عکس‌العمل کاملا متفاوت داشته باشید. پس نباید هرگز خود را در برخی از شرایط قرار دهید. وقتی بعد از یک روز کاری بسیار سنگین که طی آن مجبور به سر و کله زدن با تعدادی زیادی از همکاران و همچنین مشتریان بوده‌اید، بدون شک ترافیک سنگین در راه برگشت به خانه شما را به یک کوه آتشفشان تبدیل می‌کند.

کنترل عصبانیت

این فرد با ورود به خانه، بعید نیست شروع به پرخاشگری کند. متاسفانه برخی اوقات هیچ راه گریزی نیست! مثلا ممکن است برای دوری از ترافیک و بدتر شدن حال پریشان خود تصمیم بگیرید با وسایل نقلیه عمومی به خانه برگردید، اما، شلوغی و ازدحام افراد در اتوبوس یا مترو ممکن باز هم نتیجه یکسانی داشته باشد! پس در صورت بسته شدن راه‌های پیشگیری‌کننده برای کنترل عصبانیت ، خویشتن‌داری تنها گزینه پیش رو است. 

یکی از راه‌های افزایش توانایی برای ایستادگی در برابر اتفاقات ناگهانی و از کوره در نرفتن، ورزش کردن است. افرادی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، بیشتر از بقیه افراد مستعد عصبانی شدن به صورت ناگهانی حین یک اتفاق، شنیدن خبر و یا دیگر موارد هستند.

یکی دیگر از تکنیک‌های کنترل عصبانیت شروع به نوشتن است که طبق تجربه، کارایی بسیار خوبی دارد. نوشتن سبب تخلیه شدن تمامی افکار پلید و شیطانی است که حین عصبانیت به انجام دادن آن‌ها فکر می‌کنید. در مطالبی دیگر، مهمترین راه‌های کنترل عصبانیت را به جز چند مورد ذکر شده عنوان می‌کنیم.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*