ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه در صورت مجاز شدن در کنکور ارشد در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
Rate this post

تا چند سال قبل هم کنکور کارشناسی و هم کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه برگزار می‌شد و داوطلبین کنکور سراسری می‌بایست در کنکور سازمان سنجش شرکت کرده و برای آزمودن بخت خود برای قبولی در دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در کنکور این دانشگاه نیز شرکت می‌کردند. سطح سوالات آزمون‌های اختصاصی دانشگاه آزاد به عقیده برخی متخصصان و دانشگاهیان پایین بود، به همین دلیل وزارت علوم طی صدور مصوبه‌ای جدید دستور ادغام کنکور کارشناسی سراسری و دانشگاه آزاد را برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ اعلام کرد. بعد از چند سال این قانون به کنکور کارشناسی ارشد نیز گسترش پیدا کرد.

انتخاب رشته جداگانه برای دانشگاه آزاد

انتخاب رشته جداگانه برای دانشگاه آزاد

کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ در روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد و نتایج مدتی قبل بر روی وب سایت سازمان سنجش قرار گرفتند. افراد مجاز به انتخاب رشته می‌توانند از تاریخ یازدهم خرداد دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را دریافت کنند و از ده روز بعد یعنی بیستم خرداد قادر به ارسال فرم انتخاب رشته خود خواهند بود.

انتخاب رشته جداگانه برای دانشگاه آزاد

چون مدتی است کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده، پس تکلیف داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد چه خواهد شد؟ بر اساس گفته‌های سازمان سنجش و آموزش کشور، داوطلبان مجاز شده برای انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ که برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد علاقمند هستند باید طبق اطلاعیه‌ای که این دانشگاه به اطلاعشان خواهد رسید، در مهلتی مشخص به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و کد رشته – محل‌های مورد علاقه خود را در فرم پر کنند. بهتر است از امروز هر روز به وب سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد سر بزنید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*