ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

آمار و ارقام مربوط به کنکور کارشناسی ۱۳۹۶ / بزرگترین مسابقه علمی کشور

کنکور (۱)
Rate this post

سال به سال تعداد شرکت‌کنندگان زن در مقایسه با شرکت‌کنندگان مرد در کنکور کارشناسی بیشتر می‌شود، به طوری که در کنکور کارشناسی سال ۱۳۹۶ بر اساس برآوردها ۵۸٫۹۶ درصد داوطلبان زن هستند! اگر بخواهیم آمار شرکت‌‎کنندگان را به صورت دقیق بیان کنیم باید بگوییم از بین کل ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب کنکور لیسانس سال جاری، ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر مرد هستند. اما، با وجود پیشی گرفتن تعداد داوطلبان زن از داوطلبان مرد به صورت کلی، در گروه‌های آزمایشی متفاوت، وضعیت نیز متفاوت است.

بیشتر داوطلبان ریاضی و فنی مرد هستند

در کنکور کارشناسی سال جاری، مردها در گروه علوم ریاضی و فنی و زن‌ها در باقی رشته‌ها یعنی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی و همچنین علوم انسانی تعداد شرکت‌کنندگان بیشتری دارند. در جدولی که در انتهای مطلب قرار داده شده می‌توان به صورت کاملا دقیق تعداد داوطلبان مرد و زن در هر گروه آزمایشی را مشاهده کرد.

همانند سال‌های پیش، گروه علوم تجربی بیشترین آمار شرکت‌کننده را دارد، به طوری که ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر در آن نام‌نویسی کرده‌اند. این در حالی است که برای قبول شدن در رشته‌های برتر پزشکی و دندان پزشکی باید به رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ و یا حتی کمتر دست پیدا کرد. از نظر تعداد شرکت‌کننده، بعد از گروه علوم تجربی به ترتیب گروه علوم انسانی و سپس گروه علوم ریاضی و فنی قرار دارند. تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون هنر، از تعداد شرکت‌کنندگان آزمون زبان خارجی بیشتر است.

 

Capture4102 happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*