ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

گران ترین دانشگاه های جهان کدامند؟

گران ترین دانشگاه های جهان کدامند؟
Rate this post

تعدادی از دانش آموزان از مدت‌ها قبل تصمیم گرفته‌اند تا بعد از اتمام دوره دبیرستان، در دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. بیشتر از این افراد، دانشجویان دوره کارشناسی هستند که بعد از اتمام نخستین دوره دانشگاهی خود تصمیم می‌‎گیرند تا مابقی دوره‌ها و مقاطع تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند. مهمترین موضوع درباره تحصیل در دانشگاه‌های دیگر کشورها ارزیابی میزان هزینه است. با توجه به این موضوع بهتر است تا در ابتدا گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسیم. این موضوع را طی سه قسمت بررسی خواهیم کرد.

دانشگاه وسلین (Wesleyan)

افراد علاقه‌مند به تحصیل در رشته فیلم‌شناسی دانشگاه وسلین می‌بایست دویست و هجده هزار دلار هزینه پرداخت کنند. از آنجایی که دانشگاه وسلین در سال ۱۸۳۱ تاسیس شده و فوق‌العاده قدیمی محسوب می‌شود، افراد زیادی از سراسر دنیا نسبت به تحصیل در آن علاقه نشان می‌دهند. همین ازدیاد درخواست سبب تبدیل این دانشگاه به یکی از گران ترین دانشگاه های جهان شده است.

گران ترین دانشگاه های جهان کدامند؟

دانشگاه باکنل (bucknell)

به منظور ادامه تحصیل در رشته بیوشیمی دانشگاه باکنل می‌بایست حدود دویست و نوزده دلار پرداخت کنید. این دانشگاه نیز با توجه به زمان تاسیس آن یعنی در سال ۱۸۴۶ میلادی قدیمی محسوب شده و اساتید آن فوق‌العاده باتجربه هستند. از دیگز مزایای دانشگاه باکنل به عنوان یکی از گران ترین دانشگاه های جهان تعدد رشته‌های ارائه شده در آن است، به طوری که بیش از پنجاه رشته اصلی و شصت رشته فرعی و زیرشاخه در آن ارائه می‌شوند. گفتنی است دانشگاه باکنل بیشترین فارغ التحصیل ورزشکار را در کشور داراست.

گران ترین دانشگاه های جهان کدامند؟

دانشگاه کانکتیکات (Connecticut)

از آنجایی که به منظور تحصیل در رشته‌‎های موسیقی و همچنین رشته‌های مختلف مربوط به حوزه‌های تکنولوژی در این دانشگاه باید حدود دویست هزار دلار پرداخت کنید، باید آن را یک مورد دیگر از گران ترین دانشگاه های جهان دانست. در مقایسه با دو دانشگاه بالا، دانشگاه کانکتیکات دارای قدمت کمتری است و برای نخستین بار در سال ۱۹۶۹ تنها برای تاسیس شد. در سال ۱۹۹۱ دانشگاه کانکتیکات مجددا تاسیس شد و از انحصار بانوان درآمد. اگرچه شناخته‌شده ترین رشته در این دانشگاه اقتصاد است، اما رشته‌های موسیقی و تکنولوژی در این دانشگاه را باید پر هزینه‌ترین موارد دانست.

گران ترین دانشگاه های جهان کدامند؟ happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*