ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

گروه خوانی ، یک پیشرفت دسته جمعی

group
گروه خوانی ، یک پیشرفت دسته جمعی 5.00/5 (100.00%) 1 vote

بسیارند درس هایی که آن قدر سخت و مبهم و تازه هستند که اغلب دانشجویان با مفاهیم آن مشکل دارند . مفاهیم ابتدایی که در گام بعد برای حل مسائل به کار می روند . این جاست که معمولا دانشجویان به گروه خوانی رو می آورند . یکی از مزیت های گروه خوانی بحث و تبادل نظر و رفع ابهامات ذهنی است ، و دیگر آن که برنامه های گروه خوانی در دانشگاه ها و در اوقات فراغت دانشجویان ، روشی مناسب است تا همگی با هم بر سختی های یک درس فایق آیند و نه آن که از برنامه ی درسی و کلاسی خود عقب بیفتند . در این جا به سایر مزیت های گروه خوانی اشاره می کنیم . اگر تا به حال در جلسات گروه خوانی شرکت نکرده اید ، حتما یک بار امتحان کنید ، این کار دستاوردهای خوبی برایتان دارد .

 

۱. تقویت مهارت teamwork یا کار گروهی

دیگر شما آن دانش آموز دبیرستانی نیستید که زیر ذره بین معلم خود باشید و قرار باشد به تنهایی از پس سوالات ریز و درشت برآیید . هر چند در کشورهای پیشرفته تر حتی دیگر در دبستان ها هم این سیستم قدیمی کار انفرادی کمرنگ شده و از همان سنین کودکی سعی بر آن است که کار گروهی و روحیه ی جمعی را در کودکان تقویت کنند . به هر حال شما در دانشگاه برای آينده ی کاری خود آماده می شوید ، و کمتر کاری را می توانید نام ببرید که به تنهایی قابل انجام باشد ! شما باید روحیه ی همفکری و کار گروهی را یاد بگیرید و چه نقطه ی شروعی بهتر از این ؟! 

 

teamwork

 

۲. با افراد جدید آشنا می شوید !

در خلال این جلسات ، افراد جدیدی می بینید که به شما ملحق می شوند . با آن ها کار می کنید و آن ها را خواهید شناخت . این قطعا در آینده ی شما بی تأثیر نخواهد بود . چه بسیار پروژه ها و کارهایی که بر پایه ی همین شناخت ها و همین کارهای گروهی پیش نیامده اند . همین طور قطعا کسانی هم به جلسات ملحق می شوند که درس مورد نظر شما را گذرانده اند و تسلط بیشتری به مطالب آن دارند و می توانند کمک خوبی به شما بدهند .

 

دوستان

 

۳. توانایی آموزشی و سطح درک خود را بسنجید .

شاید اغراق آمیز به نظر برسد ولی آلبرت اینشتین معتقد است که اگر نتواند نظریه اش را برای مادربزرگش توضیح دهد ، آن نظریه نظریه ی خوبی نیست !

این یعنی اگر شما نتوانید آن چه که فکر می کنید فهمیده اید را بیان کنید ، آن هم به زبانی بسیار ساده و قابل درک برای همگان ، اصلا آن موضوع را نفهمیده اید ! در کار گروهی شما هم باید آن چه را که درک کرده اید ، برای دیگران توضیح دهید و این باعث می شود ، خود را محک بزنید ؛ این که تا چه حد مسئله را درک کرده اید و تا چه حد می توانید آن را بیان کنید . این کار به شما کمک می کند در آینده جلسات ارائه و کنفرانس های خوبی داشته باشید و بدانید مخاطبان خود را به خوبی ارزیابی کنید .

 

presentation

 

۴. در زمان صرفه جویی می شود .

در زمان دانشجویی ، احتمالا باید روزانه زمان زیادی را به رفت و آمد به دانشگاه و یا حضور در کلاس ها بگذرانید . فراموش نکنید که کلاس ها وقتی مثمر الثمر هستند که روی مفاهیم و مطالبشان خودتان هم وقت بگذارید و مطالعه داشته باشید . صرف نشستن سر کلاس ها بدون مطالعه و تمرین حل کردن ، می تواند شما را گمراه هم کند ! اما از طرفی زمان زیادی هم ندارید ، مخصوصا ترم هایی که واحدهای زیادی را برداشته اید . با گروه خوانی می توانید حداقل سریع تر از متن درس عبور کنید و بعدا برای خود شخصا مسئله حل کنید . 

 

time

 

سایر مطالب مرتبط در وبلاگ گوپاس :

چطور در امتحانات دانشگاه نمرات خوب بگیریم ؟

تاثیر صبحانه خوردن در عملکرد درسی دانشجویان

 

فایل های مرتبط در گوپاس :

رابطه بین مدیریت مشارکتی و انگیزش شغلی کارکنان

پایان نامه بررسی اثر مشارکت ورزشی بر فشار روانی یا استرس دانش آموزان

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*