ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

۵ شهر پر بازدید دنیا

۸۲۰x480xshutterstock_158921633-820x480.jpg.pagespeed.ic.Efky-W0lvG
۵ شهر پر بازدید دنیا 5.00/5 (100.00%) 1 vote

شهر و اماکن مسکونی همواره یکی از نقاط جذب کننده ی توریست ها بوده و هستند. شهرهای متفاوتی از هر سوی این کره خاکی سالانه میزبان ده ها میلیون توریست بوده اند. اما کدام شهر توانسته بیشترین توریست را به سمت خود جذب کند در ادامه به بررسی ۵ شهر پر بازدید می پردازیمک با گوپاس مراه باشید.

۵ شهر پر بازدید دنیا

۵- استانبول (ترکیه)

۸۲۰x480xTop-Cities-2013-Istanbul-820x480.jpg.pagespeed.ic.5aAENyCXFu

استانبول شهر آسیا-اروپایی ترکیه با بیش از ۱۲٫۵  میلیون بازدید کننده در مکان پنجم این لیست قرار گرفته است. این شهر با ادغام چندین فرهنگ نمای زیبای را به وجود آورده است. انواع مساجد و کلیسا ها و بازار ها و بنا های معروف به همراه لنگرگاه زیبای این شهر یکی از دیدنی ترین اماکن دنیا را به وجود آورده است.

۴- دبی (امارات متحده عربی)

۸۲۰x480xshutterstock_125370497-820x480.jpg.pagespeed.ic.KqdFgTSLDb

دبی شهر نوپا اما محبوبی درمیان جهانگردان می باش و به نوعی محبوب ترین نقطه سیاحی در جهان عرب به حساب می آید این شهر که محل ساختمان های بلند از جمله برج خلیفه به عنوان بلند ترین برج دنیا می باشد. قرارگاه های تجاری دنیا و خط پروازی قدرتمند این کشور محل مناسبی را برای تجمع توریستان و سرمایگذاران دنیا تبدیل کرده است.

۳- پاریس (فرانسه)
۸۲۰x480xTop-Cities-2013-Paris-820x480.jpg.pagespeed.ic.imIAG6G6mI

پاریس شهر عشق و فرهنگ و هنر همواره جزو پر بازدید ترین شهر های دنیا بوده است. این شهر که به نوعی یک موزه بزرگ به شمار می آید با اماکن و جشن ها و مراسمی که در ان سالانه برگزار می شود طیف وسیعی از افراد را از دوردست ترین نقاط جهان به سوی خود می کشد و با غذا های خوش طعم خود محبوبیت بالایی را داراست.

۲-بانکوک (تایلند)

۸۲۰x480xTop-Cities-2013-Bangkok-820x480.jpg.pagespeed.ic.FGuT4Lj6VI

پایتخت تایلند با بیش از ۱۸ میلیون توریست در سال ۲۰۱۵ مقام دوم را به دست آورده است این شهر که محل انواع جشنواره و فستیوال های متعدد می باشد مردم جهان را از انواع کشور های دنیا در این نقطه جمع می کندو در کنار طبیعت جذابی که در خارج شهر بانکوک وجود دارد این شهر را به یک مکان تفریحی محبوب تبدیل شده است.

 

۱- لندن (بریطانیا)

۸۲۰x480xTop-Cities-2013-London-820x480.jpg.pagespeed.ic.H9OysP5JrG

شهر صنعتی لندن با بیش از ۱۹٫۵ میلیون بازدید کننده در سال بالاترین میزان بازدید را نسبت به دیگر کلان شهر هاید نیا داشته این شهر که پایتخت کشور های بریطانیا و حکومت انگلستان می باشد. انواع برج ها پل ها و متروی قدیمی این شهر لندن را به یک نقطه پربازدید تبدیل کرده است.

 

در کنار این شهر ها میلان و رم از ایتالیا بارسلونا از اسپانیا و توکیو از ژاپن و  آمستردام از هلند و دیگر شهر های توریستی دیگری نیز سالانه میزبان میلیون ها توریست خارجی هستند.

 

مقالات مرتبط:

روستای حصار بالا-پروژه رشته مهندسی معماری

 

جهانگردی الکترونیک (e-tourism )

 

توریست و تاثیر آن بر امنیت ملی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*