ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

عادت های بد ما و دلیل بد بودن آن ها

bad-habits-1
Rate this post

عادت های بد

عادت های بد بنا به این دلایل “بد” نامیده میشوند که زندگی شما را مختل می کنند یا از کیفیت آن میکاهند و این کاهش کیفیت و اختلال بر روی زندگی افراد دیگر نیز تاثیر میگذارد و عادت بد شما زنجیره ای از اتفاقت بدرا ایجاد میکند. عادت های بد سرعت ما در رسیدن به اهدافمان را کاهش میدهند. ین کاهش سرعت میتواند تحت تاثیر عوامل متفاوتی باشد من جمله : از بین بردن سلامتی ذهنی یا جسمی، کاهش خلاقیت و… برخی از این عادت ها نسبت به بقیه آن ها بدتر هستند. در اینجا لیستی از این عادت های بد را مشاهده میکنید.

۱- غذا خوردن در زمانی که گرسنه نیستید

عادت به خوردن وعده های کوچک ( شکلات، سیب زمینی و…) به جای وعده های اصلی روزانه یا غذا خوردن در حینی که گرسنه نیستید نظم دستگاه گوارش شما را به هم میزند و از آنجایی که تمام اجزای بدن بایکدیگر ارتباط تنگاتنگ دارند به هم خوردن تعادل دستگاه گوارش باعث ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر میشود.

۲- استفاده از تلفن همراه در رختخواب

استفاده از تلفن همراه در ساعت های پایانی روز باعث کاهش آرامش و تمرکز و در کل باعث کاهش قوای ذهنی میشود. شاید شما متوجه این امر نشوید زیرا روند این آسیب ها کند و خاموش است. دلیل هم این است که تلفن های همراه از خود اشعه ای به نام blue ray ساطع میکنند که این اشعه از ترشح ملاتونین در مغز جلوگیری میکند. ملاتونین هورمون مسئول بازگردانی آرامش ذهنی و جسمی در خواب است.

Capture

۳- غر زدن!

تحقیقات نشان داده اند که غر زدن و حرف زدن درباره مشکلات نه تنها حال ما را بهتر نمیکنند بلکه سلامت ذهنی و جسمی ما و شخص شنونده را بد تر میکنند و تا جاهایی میتوان گفت از بین میبرند. ذهن ما قدرت تجسم بالایی دارد و زمانی که ما به غز میزنیم مداما حالت های بد را مجسم میکند و این امر ترشح هورمون ها در بدنمان را مختل میکند.

۴- چند کارگی

چند کارگی یا همان multitasking شاید بتواند برای یک روز یا حداکثر یک هفته ( آن هم در شرایط نادر) به شما در پیش بردن برنامه اتان  کمک کند ولی پس از آن باعث کاهش سرعت عمل و خستگی ذهنی مفرط شما میشود. زیرا ذهن به گونه ای طراحی شده که در یک زمان تنها یک کار را انجام دهد و انجام چند کار به صورت هم زمان مغز را به استهلاک میرساند.

مطالب مرتبط:

بررسی رابطه ویژگی های شخصیتی و سلامت روان در بین دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان

طراحی فیلترهای دیجیتال IIR پایین گذر

حل تمرینات کامپیوتری درس DSP توسط نرم افزار متلب

بررسی رابطه بین عناصر سبک های عشق و رضایت زناشویی

مدل های کانتور فعال و بازشناسی دیداری گفتار

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*