ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

۶ نکته برای ارتقاء امنیت گوشی هوشمند

Smartphone-security
۶ نکته برای ارتقاء امنیت گوشی هوشمند 5.00/5 (100.00%) 1 vote

گوشی های هوشمند به بخشی جدا ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند و چنین وابستگی در زندگی افراد ایجاد نموده اند که دوری از آن ها عذابی دردآور برای آن ها تلقی می شود! کاربران به گوشی های خود اعتماد زیادی داشته و اطلاعات زیادی در داخل آن رد و بدل می کنند.اما آیا گوشی هوشمند آن ها به اندازه کافی ایمن است؟

تامین امنیت گوشی هوشمند

رمزگذاری بر روی اپلیکیشن های خاص
این نکته در رابطه با اپلیکیشن هایی که حاوی اطلاعات مهمی و حیاتی هستند پر اهمیت تر جلوه می کند و درصد اهمیت آن افزایش می باید.هرگز به Pattern و یا رمز معمولی گوشی اکتفا نکرده و لایه امنیتی دیگری نیز ایجاد نمایید.

کنترل اتصالات گوشی همراه، مخصوصا بی سیم
به عنوان نمونه زمانی که می خواهید یک تراکنش بانکی انجام دهید، هرگز به یک شبکه وایرلس رایگان در کافی شاپ متصل نشوید.اگرچه در شبکه های سیمی نیز چنین خطراتی وجود دارند، اما در هر صورت در حالت سیمی از شبکه مورد نظر اطلاعات کافی در اختیار دارید.

عدم ذخیره کردن تمامی پسوردها
برخی کاربران رمزشبکه های اجتماعی و یا ایمیل خود را بر روی مرورگر و یا اپلیکیشن گوشی هوشمندشان ذخیره می کنند، در حالی که این مورد می تواند در زمان دادن گوشی به شخصی دیگر، حتی برای مدتی کوتاه، خطرآفرین باشد!
همچنین رموز بانکی و شبکه های اجتماعی خود را درون فایل های متنی در گوشی ذخیره ننمایید.

۲۰۲-h_main-w

مجوزهای درخواستی اپلیکیشن پیش از نصب را مطالعه کنید
همواره دیده اید که در زمان نصب یک اپلیکیشن، مجوزها و دسترسی های لازم برای اپلیکیشن مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد، پس آن ها را خوانده و در صورت مشاهده مورد مشکوک اپلیکیشن را نصب ننمایید! به عنوان نمونه یک اپلیکیشن روشن کردن LED گوشی نیازی به دسترسی به اینترنت همراه ندارد!

حساب کاربری در گوشی خود ایجاد کنید
در نسخه های جدید سیستم عامل اندروید این امکان فراهم شده که یوزرنیم برای گوشی تعریف کرده و در زمان لزوم و قرار دادن گوشی در اختیار دیگران آن را فعال کنید.دسترسی این یوزر مطمئنا کنترل شده خواهد بود .برای این کار وارد قسمت Users در Setting شوید.

نسخه پشتیبان تهیه نمایید
درست است که یک کاربر کارکشته و قوی گوشی هوشمند قادر است تا از راه دور اطلاعات خود را از روی گوشی هوشمند پاک کند، اما دست وی به جایی بند نبوده و نه خود و نه دیگران از اطلاعاتش استفاده نخواهند نمود.اگر از آن اطلاعات پشتیبان گیری نکرده باشید تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد.پس این مورد نیز از جمله موارد پیشگیرانه در امنیت گوشی به شمار می رود.

فایل های مرتبط:
حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی (تشنه لب)؛ فصل دوم

جزوه آزمایشگاه مقاومت مصالح ویژه ی مهندسی مکانیک

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*