ads

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

افزایش سرعت ویندوز ۱۰؛ افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز

افزایش سرعت ویندوز
افزایش سرعت ویندوز ۱۰؛ افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز 5.00/5 (100.00%) 1 vote

در ادامه به بررسی روش های ساده و کاربردی و ترفند های نرم افزای و غیر نرم افزاری افزایش سرعت ویندوز ۱۰ و دیگر ویندوز ها و بالا بردن سرعت اینترنت ویندوز و افزایش سرعت بوت شدن و بالا آمدن ویندوز می پردازیم با گوپاس همراه باشید.

یکی از دلائل مرسوم تعویض ویندوز های متوالی و متعدد پایین آمدن سرعت و کم شدن بازده کارکرد کامپیوتر مبتنی بر ویندوز طی ستفاده از آن می باشد. به محض نصب برنامه های محتلف بر روی کامپیوتر خود و سپری شدن ۱ الی ۲ ماه از کار با ویندوز می توان کند شدن ان را به خوبی حس کرد. با استفاده مکرر و افزوده شدن برنامه های بیشتر و دستکاری بیشتر ویندوز لیست وظائف پردازنده کامپیوتر افزایش می یابد و کم کم شاهد کند شدن کامپیوتر خود هستیم.

ترفند های افزایش سرعت ویندوز ۱۰ بدون نیاز به نرم افزار

بسیاری برای رهایی از این مشکل دست به نصب مجدد ویندوز خود می زنند که کاری طاقت فرسا و زمان بر می باشد. اما روش های مناسب بهتری وجود دارد که می تواند منجر به افزایش سرعت ویندوز می شود. ویندوز ۱۰ نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و همانند یک کودک نیاز به مراقبت و محافظت از به صورت دوره ای ضروری می باشد.

راهکار های افزایش سرعت ویندوز با استفاده از چند ترفند ساده نرم افزاری و غیر نرم افزاری قابل انجام است و شما را از زحمت تعویض مکرر ویندوز رها می سازد. هم اکنون که در حال نوشتن این مطلب می باشم ویندوز کامپیوتر خود را بیش از ۱۵ ماه است که تعویض نکرده ام و عملکرد کامپیوتر همانند سابق و بدون مشکل بوده و هست.

نصب برنامه های متعدد و وارد شدن برنامه های مخرب یا دستکاری غلط کامپیوتر دلائل اصلی کاهش سرعت کامپیوتر و کاهش سرعت ویندوز می شود. با استفاده از نکات آموزشی زیر می توانید

– افزایش سرعت اینترنت

– افزایش امنیت ویندوز

– افزایش سرعت ویندوز

– افزایش فضای ذخیره سازی کامپیوتر

– افزایش سرعت بالا آمدن و بوت شدن ویندوز

۱- غیر فعال کردن برنامه های اجرا شده در شروع کار ویندوز

بسیاری از برنامه ها و نرم افزارهای ویندوزی با نصب آن ها به صورت خودکار در شروع ویندوز بدون درخواست شما شروع به کار می کنند و باعث پایین آمدن سرعت ویندوز شما می شوند. برای غیرفعال کردن این برنامه ها کافی است با گرفتن دکمه های Ctrl + Shift + Esc پنجره Task Manager برای مدیریت برنامه های در حال اجرا را فعال کرده و به تب Service بروید در این بخش می توانید با کلیک راست بر هر برنامه غیرضروری و انتخاب Disable آن ها را غیر فعال کنید.

 

  • ۲- غیر فعال کردن افکت ها و انیمیشن های غیر ضروری

برای غیر فعال کردن افکت های ویندوز ۱۰ با کلیک بر منو استارت و رفتن به بخش System پایین صفحه سمت چپ آن گزینه Advanced system settings کلیک کنید و به Advanced بروید و بر دکمه Settings پایین بخش Performance کلیک کنید.

در زیر  بخش Visual Effects گزینه Adjust for best performance را انتخاب کنید تا افکت ها و انیمیشن های ویندوز ۱۰ غیر فعال شود و تنظیمات خود را ذخیره کنید.

  • ۳- ایندکس کردن جستجو را غیر فعال کنید

  • برای جلوگیری از ایندکس شدن جستجو در ویندوز در پس زمینه کافی است با رفته به بخش Computer Management در منوی استارت وارد قسمت Services and Applications شده و بخش Services را باز کنید. در این بخش به دنبال قسمت  Windows Search باشید و و بر روی آن دابل کلیک کنید.
  • در پنجره جدید باز شده در بخش Startup type گزینه Manual یا گزینه Disabled را انتحاب کنید و برای ذخیره سازی تنظیمات بر دکمه OK کلیک کنید.
  • ۴- درایوهای حافظه را یکپارچه سازی کنید

  • با مرور زمان قطعه فایل های هر درایو با انتقال های مکرر به صورت غیر مرتبی در فضای دیسک قرار می گیرد در صورت یکپارچه سازی درایوهای ویندوز می توانید سرعت انتقال داده های کامپیوتر هود را به صورت چشمگیری افزایش دهید. یادتان باشد که یکپارچه سازی مکرر باعث صدمه زدن به هارد می شود و بهتر است این مورد را در مواقع ضروری انجام دهید.

    برایی یکپارچه سازی هر درایو از فضای کامپیوتر با رفن به به کاوشگر فایل File Explorer و با کلیک راست کردن بر درایور سیستم و رفتن به بخش Properties وارد تب Tools شده و در زیر قسمت Optimize and defragment drive دکمه Optimize را برای باز کردن Optimize Drives کلیک کنید. سپس درایوهایی را که می خواهید یکپارچه کنید را انتخاب و بر دکمه Optimize کلیک کنید تا عمل یکپارچه سازی شروع شود.

 

    • ۵- بستن سرویس های در حال اجرا در پس زمینه

سرویس های متعدد غیر ضروری به طور خودکار در پس زمینه ویندوز با شروع آن به اجرا در می آیند که می توانید برای غیر فعال کردن آن ها عبارت services.msc را در منوی استارت جستجو کرده و بر اولین نتیجه کلیک کنید. با وارد شدن به بخش Services بر روی هر سرویسی که غیر ضروری به نظر می آید دابل کلیک کنید و و نوع سرویس هایی که در شروع ویندوز فعال می شوند را در حالت Disabled یا Manual قرار دهید.

در بخش های بعدی این مفاله به معرفی روش های کاربردی دیگری برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ می پردازیم.

مقالات مرتبط:

۳۸ مثال کاربردی ویژوال بیسیک ۶٫۰ (کار با توابع API و …)

ساعت شنی گرافیکی در محیط برنامه نویسی C

سورس کد تبدیل عدد به حروف با زبان ویژال بیسیک در اکسل VBA

ترفند های ویندوز ۷

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*